Poşe yumurta tarifi! 25 Temmuz Masterchef 2020 poşe yumurta nasıl yapılır? Poşe yumurta nedir?

Poşe yumurta nasıl yapılır? Poşe yumurta nedir? MasterChef Türkiye'de üçlü düellolarda poşe yumurta, yarışmacıların final turuna çıkma yemeği oldu. 25 Temmuz Cumartesi akşamı ekrana gelen MasterChef 2020'de ilk verilen yemeği yapamayan üç yarışmacıdan bu sefer poşe yumurta yapmaları istendi. MasterChef izleyicileri poşe yumurta nedir, nasıl yapılır araştırmaya başladı. Peki, poşe yumurta tarifi için gerekli malzemeler nelerdir? Poşe yumurta nasıl yapılır? Püf noktası nedir?

Yayınlanma Tarihi: 25.07.2020 23:57
Değiştirme Tarihi: 26.07.2020 10:36
Poşe yumurta tarifi! 25 Temmuz Masterchef 2020 poşe yumurta nasıl yapılır? Poşe yumurta nedir?

MasterChef Türkiye'de üçlü düellolar ile final turuna çıkan isimlerin belirlenmesine devam ediyor. 25 Temmuz 2020 tarihli MasterChef 2020'de üç yarışmacı arasında verilen yemeği istenilen şekilde yapan çıkmadı. Şefler, kendi aralarında yaptıkları toplantı sonrasında onlara bir şans daha verdi. Bu sefer yarışmacılar, Poşe Yumurta yapmak için tezgahın arkasına geçti. Yarışmacılar, final turuna kalmak için uğraş verirken izleyiciler de Poşe Yumurta nasıl yapılır araştırmaya başladı. Kahvaltıların vazgeçilmesi yumurtanın farklı bir versiyonda pişirilmesi olan Poşe Yumurta yapımında dikkat edilmesi gerekli noktalar vardır. Toplam üç malzeme ile yapılan Poşe yumurta tarifi püf noktaları, poşe yumurta yapılışı haberimizde.

POŞE YUMURTA NEDİR?

Poşe yumurta; çiğ yumurtanın kaynamakta olan su içine atılıp birkaç dakika sonra pişirilip sonrasında damak tadına göre ister sarımsaklı yoğurt ister salçalı sos ile servis edilerek hazırlanan bir yemektir.

POŞE YUMURTA YAPIMININ PÜF NOKTALARI

Poşe yumurta yapılırken dikkat edilecek ilk ve en önemli husus yumurtaların taze olmasıdır.

Poşe yumurtaların pişirileceği suyun yeterli miktarda sirke ve tuz içermesine özellikle dikkat edilmelidir.

Yumurtaların dağılmasını engellemek için yumurtaları direkt suyun içine kırmaktansa önce bir kâsenin içine kırıp buradan kaynayan su içine yavaşça bırakılması tavsiye edilmektedir.

Lezzetli ve başarılı bir poşe yumurta tarifi için suyun sıcaklığı da oldukça önemli bir etkendir. Suyun sıcaklığının 85 – 90 derece olması en ideal pişirmeyi sağlayacaktır.

POŞE YUMURTA TARİFİ İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

Yumurta

Kaynar su

1 çay kaşığı tuz

2 yemek kaşığı sirke

POŞE YUMURTA NASIL YAPILIR?

Öncelikle ocakta kaynayan suyun ine tuz ve sirkeyi ekleyelim.

Yumurtaların dağılmaması için ayrı bir yerde kırın ve yavaşça ocaktaki kaynar suya bırakın.

Beyazlarının dağılmaması için suyu yumurtanın üzerine dökün sürekli kayısı kıvam için yaklaşık 4 dk yeterli olacak.