Pad See Ew nasıl yapılır? 15 Eylül MasterChef 2021 Tatlı Soya Soslu Noodle (Pad See Ew) tarifi, malzemeleri

Pad See Ew tarifi nasıl yapılır merak ediliyor. MasterChef Türkiye’de günün menüsü Tayland mutfağı idi. Tayland mutfağının en güzel örneklerinden biri olan Pad See Ew tarifi izleyicilerin dikkatini çekti. İşte 15 Eylül MasterChef 2021 Tatlı Soya Soslu Noodle (Pad See Ew) tarifi, malzemeleri…

Yayınlanma Tarihi: 15.09.2021 20:09
Değiştirme Tarihi: 15.09.2021 20:57
Pad See Ew nasıl yapılır? 15 Eylül MasterChef 2021 Tatlı Soya Soslu Noodle (Pad See Ew) tarifi, malzemeleri

Tayland’ın en popüler sokak lezzetlerinden birisi olan Pad See Ew, çok çeşitli malzemelerle hazırlanabildiği için sağlıklı bir öğün. MasterChef Türkiye’de takımlar, dokunulmazlık oyununda istenen bu yemeğin tarifi araştırılıyor,  Tatlı Soya Soslu Noodle (Pad See Ew) nasıl yapılır merak ediliyor. Evinizde denemek isteyenler için Pad See Ew tarifi, malzemeler ve püf noktası haberimizde.

PAD SEE EW TARİFİ İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

130 gram pirinç çubuğu noodle

1 adet tavuk göğüs, ince dilimlenmiş

2 su bardağı brokoli, küçük parçalara ayrılmış

2 diş sarımsak, ince kıyılmış

1 adet yumurta, çırpılmış

1 yemek kaşığı ayçiçek yağı

Sosu için:

2 yemek kaşığı tatlı soya sosu

2 yemek kaşığı istiridye sosu

2 tatlı kaşığı soya sosu

2 tatlı kaşığı pirinç sirkesi

2 tatlı kaşığı toz şeker

PAD SEE EW NASIL YAPILIR?

Pirinç noodleları geniş bir kaseye alın ve üzerine sıcak su ilave edip, kasenin üzerini bir tabak ile kapatın. Noodlelar yumuşayana dek yaklaşık 1 saat bekletin. Ardından suyunu süzün ve bir kenarda bekletin.

Sosu hazırlamak için bir kasede tatlı soya sosu, istiridye sosu, soya sosu, pirinç sirkesi ve şekeri çırparak karıştırın. Hazırladığınız karışımı bir kenarda bekletin.

Ayçiçek yağını wok tavada orta dereceli ateşte ısıtın ve ince kıyılmış sarımsakları ilave edip, aroması çıkana dek yaklaşık 30 saniye soteleyin. Hemen ardından ince dilimlenmiş tavukları ilave edin ve rengi dönene dek 1-2 dakika kadar soteledikten sonra bir spatula yardımıyla tavadaki malzemeleri bir kenara itin. Oluşan boşluğa çırpılmış yumurtayı ilave edin ve çırparak karıştırın.

Yumurtayı 30 saniye kadar karıştırarak pişirdikten sonra suyu süzülmüş noodleları ve brokolileri wok tavaya ilave edip, 2 dakika daha tüm malzemeleri sotelemeye devam edin. Son olarak hazırladığınız sos karışımını da ilave edin ve yüksek ateşte tüm sosu çektirene dek yaklaşık 2 dakika tüm malzemeleri karıştırmaya devam edin. Ardından ocağın altını kapatın ve sıcakken servis edin.

PÜF NOKTASI

Tayland’a özgü olarak geniş taze pirinç noodlelar ile hazırlanan bu yemeği; elinizin altında bulunan pirinç çubukları (rice stick) ile de hazırlayabilirsiniz.

Lezzetinin bir diğer sırrı ise; yemeğin tatlı ekşi dengesini sağlayan tatlı soya sosu. Son olarak küçük bir püf noktası; wok tavanıza aynı anda tüm porsiyonları sığdırmaya çalışmayın.

Malzemelerin eşit olarak pişmesi ve noodların tavada rahat hareket edebilmesi için tek seferde bir porsiyonluk malzemeyi pişirmeye çalışın.

 

Volovan nedir, nasıl yapılır? 23 Eylül MasterChef 2021 sebzeli volovan (Val Au Vent) tarifi, malzemelerVolovan nedir, nasıl yapılır? 23 Eylül MasterChef 2021 sebzeli volovan (Val Au Vent) tarifi, malzemelerİsveç köfte nasıl yapılır? 23 Eylül MasterChef 2021 gravy sos ile İsveç köfte tarifi, püf noktası, malzemelerİsveç köfte nasıl yapılır? 23 Eylül MasterChef 2021 gravy sos ile İsveç köfte tarifi, püf noktası, malzemelerKuşkonmaz çorbası nasıl yapılır? 23 Eylül MasterChef 2021 kuşkonmaz çorbası tarifi, püf noktası, malzemelerKuşkonmaz çorbası nasıl yapılır? 23 Eylül MasterChef 2021 kuşkonmaz çorbası tarifi, püf noktası, malzemelerDana yanağı nasıl yapılır? 23 Eylül MasterChef 2021 dana yanağı tarifi, malzemeler, püf noktasıDana yanağı nasıl yapılır? 23 Eylül MasterChef 2021 dana yanağı tarifi, malzemeler, püf noktasıPeşmelba nasıl yapılır? 23 Eylül MasterChef 2021 peşmelba (peche melba) tarifi, malzemeler, püf noktasıPeşmelba nasıl yapılır? 23 Eylül MasterChef 2021 peşmelba (peche melba) tarifi, malzemeler, püf noktasıBisküvili pasta nasıl yapılır?Bisküvili pasta nasıl yapılır?Patatesli gül böreği nasıl yapılır? 22 Eylül MasterChef 2021 patatesli gül böreği tarifi, malzemeleriPatatesli gül böreği nasıl yapılır? 22 Eylül MasterChef 2021 patatesli gül böreği tarifi, malzemeleriSoğanlı susamlı Girit böreği nasıl yapılır? 22 Eylül MasterChef 2021 soğanlı susamlı Girit böreği tarifiSoğanlı susamlı Girit böreği nasıl yapılır? 22 Eylül MasterChef 2021 soğanlı susamlı Girit böreği tarifiKıymalı Boşnak böreği nasıl yapılır? 22 Eylül MasterChef 2021 kıymalı Boşnak böreği tarifi, püf noktasıKıymalı Boşnak böreği nasıl yapılır? 22 Eylül MasterChef 2021 kıymalı Boşnak böreği tarifi, püf noktasıLaz böreği nasıl yapılır? 22 Eylül MasterChef 2021 Laz böreği tarifi, malzemeler ve püf noktasıLaz böreği nasıl yapılır? 22 Eylül MasterChef 2021 Laz böreği tarifi, malzemeler ve püf noktasıAvcı böreği nasıl yapılır? 22 Eylül MasterChef 2021 avcı böreği tarifi, püf noktası, gerekli malzemelerAvcı böreği nasıl yapılır? 22 Eylül MasterChef 2021 avcı böreği tarifi, püf noktası, gerekli malzemelerTalaş böreği nasıl yapılır? 22 Eylül MasterChef 2021 talaş böreği tarifi, malzemeleri ve püf noktasıTalaş böreği nasıl yapılır? 22 Eylül MasterChef 2021 talaş böreği tarifi, malzemeleri ve püf noktasıKol böreği nasıl yapılır? 22 Eylül MasterChef 2021 kol böreği tarifi, malzemeleri ve püf noktasıKol böreği nasıl yapılır? 22 Eylül MasterChef 2021 kol böreği tarifi, malzemeleri ve püf noktasıPuf böreği nasıl yapılır? 22 Eylül MasterChef 2021 puf böreği tarifi, malzemeleri ve püf noktasıPuf böreği nasıl yapılır? 22 Eylül MasterChef 2021 puf böreği tarifi, malzemeleri ve püf noktasıBeyti kebabı nasıl yapılır?Beyti kebabı nasıl yapılır?