Paçanga böreği nasıl yapılır? | Paçanga böreği tarifi ve malzemeleri

Çıtır çıtır enfes tadıyla sofraları şenlendiren paçanga böreği hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, misafirlerini güzel ağırlamak istiyor. 'Paçanga böreği nasıl yapılır?' sorusunun yanıtını merak eden vatandaşlar araştırmalarını sürdürüyor. İşte paçanga böreği tarifi ve malzemeleri.

Yayınlanma Tarihi: 30.10.2019 12:22
Değiştirme Tarihi: 30.10.2019 12:22
Paçanga böreği nasıl yapılır? | Paçanga böreği tarifi ve malzemeleri

Pastırmanın börekle efsane uyumu olan paçanga için hanımlar tarif bilgisi araştırıyor. Peki, paçanga böreği nasıl yapılır? Paçanga böreğinin püf noktaları nelerdir? İşte paçanga böreğine dair tüm ayrıntılar.

Malzemeler

3 yufka
200 gram dil peyniri
200 gram çemensiz pastırma
2 domates
2 yeşil biber
1 yumurta
Yarım çay bardağı süt
1 su bardağı ayçiçeği yağı

Hazırlanışı

Yufkaları üst üste serin ve dört eşit parçaya ayırın. Sonra 12 eşit üçgen yufka parçası elde edin. Çemensiz pastırmayı küçük parçalar halinde dilimleyin. Dil peynirini de uzun ince parçalar halinde kesin.

Kabukları soyulmuş domatesleri küp küp doğrayın. Biberleri ortadan ayırarak ince parçalar halinde kesin. Süt ve yumurtayı bir kasede çırparak üçgen yufkaların üzerine sürün.

Üçgenlerin geniş taraflarına bir dilim pastırma koyun. Bir parça dil peyniri, domates ve yeşilbiber de ekleyin. Ardından yufkanın kenarlarını içe doğru katlayarak sarın. Yağı tencerede kızdırın ve böreklerinizi yağda kızartın. Börekleriniz servise hazır hale geldi bile.