Köfte tarifi! 26 Temmuz Masterchef 2020 klasik köfte nasıl yapılır? Gerekli malzemeler nelerdir?

Köfte, ülkemizde ellinin üzerinde tarifi olan ve çok severek tükettiğimiz bir yemektir. 26 Temmuz 2020 Pazar günü MasterChef Türkiye'de üçlü düellolarda yarışmacılar en iyi köfte tabağını yapmaya çalıştı. En lezzetli köfteyi yapan yarışmacı final turuna çıkarken köfte tarifi internette sorgulanmaya başladı. Peki, klasik köfte nasıl yapılır? Klasik köfte tarifi için gerekli malzemeler nelerdir? Püf noktası nedir?

Yayınlanma Tarihi: 26.07.2020 23:30
Değiştirme Tarihi: 26.07.2020 23:30
Köfte tarifi! 26 Temmuz Masterchef 2020 klasik köfte nasıl yapılır? Gerekli malzemeler nelerdir?

Ekranların sevilen yarışması MasterChef Türkiye'de ülkemizin sevilen tadı olan köfte, bir yarışmacıyı final turuna çıkardı. 26 Temmuz Pazar akşamı MasterChef 2020'de üçlü düellolarda yarışmacılar, köfte çeşitlerinden biri yapmaya çalıştı. Bir yarışmacı, MasterChef Türkiye'de yoluna devam ederken köfte nasıl yapılır, tarifi için gerekli malzemeler nelerdir araştırılıyor. İşte klasik köfte tarifi...

KLASİK KÖFTE TARİFİ İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

1 soğan

Yarım demet maydanoz

500 gr dana kıyma

1 yumurta

1 çay kaşığı zeytinyağı

1 çay kaşığı kimyon

1 çay kaşığı karabiber

Tuz

KLASİK KÖFTE NASIL YAPILIR?

Öncelikle soğanı rendeleyip maydanozu kıyın. Sonrasında kıyma, maydanoz, soğan, yumurta, zeytinyağı, isteğine göre baharat ve tuzu ekleyerek yoğurmaya başlıyoruz. Bu yoğurma süresine göre malzemeler daha iyi bütünleşip dağılması önlenmiş olacaktır. Sonrasında yine keyfinize göre büyüklükte parçalar koparıp yassılaştırın. İçinin tam pişmesini istiyorsanız kalınlığına dikkat edin. Son olarak tavada ya da ızgarada pişirin.