Keçi peynirli ıspanak salatası nasıl yapılır? 22 Ağustos MasterChef Keçi peynirli ıspanak salatası tarifi

Keçi peynirli ıspanak salatası nasıl yapılır? MasterChef Türkiye’de bu akşam üçüncü dokunulmazlık oyununda takımlardan menüde yer alan salata, keçi peynirli ıspanak salatası idi. Kolay ve pratik tarifi ile bu sağlıklı, doyurucu salatayı sizler de evinizde deneyebilirsiniz. Peki, Keçi peynirli ıspanak salatası nasıl yapılır? Keçi peynirli ıspanak salatası tarifi için gerekli malzemeler nelerdir? Keçi peynirli ıspanak salatası tarifi püf noktası nedir? İşte 22 Ağustos 2020 MasterChef Türkiye Keçi peynirli ıspanak salatası tarifi için malzemeler….

Yayınlanma Tarihi: 22.08.2020 21:04
Değiştirme Tarihi: 22.08.2020 21:04
Keçi peynirli ıspanak salatası nasıl yapılır? 22 Ağustos MasterChef Keçi peynirli ıspanak salatası tarifi

Keçi peynirli ıspanak salatası tarifi, MasterChef Türkiye’de 3. dokunulmazlık oyununda takımlardan istenmesi ile araştırılmaya başlandı. Bu kritik oyunda yarışmacılardan hazırlanması istenen menüde Keçi peynirli ıspanak salatası de yer alıyor. Keçi peynirli ıspanak salatası, kolay ve çok pratik bir salatadır. Ana yemek yanında çok hızlı bir şekilde yapabileceğiniz bu salatanın tarifini sizler için hazırladık. İşte bu leziz ve faydalı ürünle yapılacak nefis Keçi peynirli ıspanak salatası tarifi ve gerekli malzemeler…

KEÇİ PEYNİRLİ ISPANAK SALATASI İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

1 paket mini ıspanak

1 adet ekşi yeşil elma

100 gr keçi peyniri

Ceviz

Frenk soğan

Zeytinyağı

Limon

KEÇİ PEYNİRLİ ISPANAK SALATASI NASIL YAPILIR?

Mini ıspanakları yıkadıktan sonra bir kabın içinde güzelce yağ ve limonluyoruz. Sonrasında tabağın ortasına yüksek bir şekilde koyuyoruz.

Elmayı ince dilimler halinde kesip dairesel biçimde tabağa diziyoruz.

Keçi peynirini küp kesip ceviz ile birlikte süslüyoruz.

İsterseniz salatanıza cherry domates ve frenk soğan ile renklendirebilirsiniz.