Karidesli Pad Thai nasıl yapılır? 29 Kasım MasterChef 2020 Tayland Karidesli Pad Thai tarifi, püf noktası

Karidesli Pad Thai nasıl yapılır, MasterChef yeni bölüm ile birlikte merak konusu oldu. Sevilen yarışmada bu akşam dokunulmazlık oyunu konsepti Tayland mutfağı oldu. Yarışmacılar, Tayland’ın bu sevilen yemeğini yaparak dokunulmazlığı kazanmaya çalışırken izleyiciler de Karidesli Pad Thai tarifini sorguladı. İşte 29 Kasım MasterChef 2020 Karidesli Pad Thai tarifi, gerekli malzemeler…

Yayınlanma Tarihi: 29.11.2020 21:14
Değiştirme Tarihi: 29.11.2020 21:18
Karidesli Pad Thai nasıl yapılır? 29 Kasım MasterChef 2020 Tayland Karidesli Pad Thai tarifi, püf noktası

Sevilen yemek yarışması MasterChef Türkiye’de bu akşam dokunulmazlık oyunu menüsü Tayland mutfağından yemekler oluşturuyordu. Bu yemeklerden biri olan Karidesli Pad Thai, izleyiciler tarafından merak ediliyor ve tarifi araştırılıyor. Evinde denemek isteyenler için Karidesli Pad Thai tarifi, yapılışı ve gerekli malzemeler haberimizde.

KARİDESLİ PAD THAİ TARİFİ İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

1 Su Bardağı Soya Filizi

1/2 Su Bardağı Fıstık

1/2 çay Kaşığı Kırmızı Biber

1 çay Kaşığı Şeker

1 Yemek Kaşığı Soya Sosu

2 Adet Yumurta

2 Yemek Kaşığı Balık Sosu

16 Adet Karides

2 Yemek Kaşığı Tamarind Suyu

1 Yemek Kaşığı Sarımsak ( doğranmış )

3 Yemek Kaşığı Sıvı Yağ

Pirinç Makarnası

Tofu

KARİDESLİ PAD THAİ NASIL HAZIRLANIR?

Pirinç makarnasını ılık suda yarım saat bekleterek işe koyuluyoruz. Ardından tavamızda bir yemek kaşığı yağı kızdırıyoruz ve içine sarımsakları atıyoruz.

Kızarıncaya dek kavuruyoruz. Bu aşamanın ardından karidesleri ilave edip pişirmeye devam ediyoruz. Karışmış olan malzemelerimizi bir kenara ayırıyoruz.

Tavaya bir yemek kaşığı yağ daha ilave edip yumurtaları pişiriyoruz, pişirmiş olduğumuz yumurtaları da ayırıyoruz. Kalan yağda tofu ve acı biberleri pişiriyoruz.

Daha sonra ise pirinç makarnasını eliyoruz ve 5 dakika kadar pişiriyoruz. Soya sosu, tamarind suyu, soya filizi, fıstık ve kenara ayırdığımız malzemeleri de ilave edip bir güzel karıştırıyoruz. Afiyet olsun.