Kandil simidi nasıl yapılır? Kandil simidi tarifi

Regaip Kandili'nin yaklaşmasıyla beraber, vatandaşlar kandil simidinin nasıl yapıldığını merak ediyor. Sizin için kandil simidinin tarifini ve nasıl yapıldığını araştırdık.

Yayınlanma Tarihi: 05.03.2019 22:10
Değiştirme Tarihi: 05.03.2019 22:11
Kandil simidi nasıl yapılır? Kandil simidi tarifi

Kandil simidinin nasıl yapıldığı şu günlere en çok aratılan konulardan biri oldu. Özellikle 3 aylara sayılı günler kala yaklaşan kandillerde sofraları süsleyen kandil simidinin nasıl yapıldığını haberimizden öğrenebilirsiniz. Kandil simidi tarifini sizin için hazırladık. Kandil simidi nasıl yapılır? sorusunun yanıtı haberimizde... Kandil simidi için malzemeler şöyle: Un, su, tuz, yağ, susam, mahlep ve şeker. 

Kandil simidinin yapılışı

Kandil simidi için öncelikle bir kaba 4 bardak un koyunuz ve arzu ettiğiniz ölçilere göre şeker, tuz, mahlep dengesini göz ayarı una katınız. En son margarin ve ya tereyağını hazırladığınız karışıma boca ediniz. Son olarak alabildiğine un katınız ve kandil simidi hamurunu yaklaşık 10 dakika yoğurunuz. Kandil simidinde maya olmadığı için fazla beklemenize gerek yok. Bu yüzden 10 dakika hamur dinlendikten sonra yoğurma işlemine geçebilirsiniz. Elinizle hamurdan ufak parçalar alıp kandil simidi şeklini veriniz. Şekil verdikten sonra simidi önce suya sonra susamın içine atınız ve yaklaşık 180 derecelik fırında simidleri 20 dakika kadar pişiriniz. Daha sonra servis ediniz.