Danilo Şef’in tarifi Aranjman nasıl yapılır? 15 Aralık MasterChef 2020 Aranjman tarifi ve malzemeleri

Danilo Şef’in özel tarifi olan Aranjman tatlısının nasıl yapılacağı, MasterChef izleyicilerinin büyük bir merakla araştırdığı tarifler arasında yer almaya başladı. Oldukça sağlıklı ve hafif bir tatlı olan Aranjman tatlısı tarifini sizler için hazırladık. Peki, Danilo Şef’in tarifi Aranjman nasıl yapılır? 15 Aralık MasterChef 2020 Aranjman tarifi ve malzemeleri.

Yayınlanma Tarihi: 15.12.2020 23:03
Değiştirme Tarihi: 15.12.2020 23:03
Danilo Şef’in tarifi Aranjman nasıl yapılır? 15 Aralık MasterChef 2020 Aranjman tarifi ve malzemeleri

MasterChef 2020 izleyicileri tarafından araştırılmaya başlanan Aranjman tatlısı tarifini sizler için hazırladık. Danilo Şef tarafından özel olarak hazırlanan Aranjman tatlısı, yapımı açısından oldukça titiz bir çalışma gerektiriyor. Peki, Danilo Şef’in tarifi Aranjman nasıl yapılır? 15 Aralık MasterChef 2020 Aranjman tarifi ve malzemeleri.

ARANJMAN TATLISI TARİFİ VE MALZEMELERİ
İÇ ÇEKİRDEK TART

20 Gr Ayçekirdeği içi
20 Gr Kabak çekirdek içi 
20 Gr Keten tohumu
2 yemek kaşık Hindistan cevizi yağı
2 yemek kaşık Agave şurubu
YAPILIŞI;
Bütün çekirdekleri ılık tavada hafif soteleyip nemini alalım daha sonra içine 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ve agave şurup ekleyip yuvarlak çemberlerin içine koyup soğutmaya alıyoruz
VANİLYALİ PARFE
6 yumurta sarısı
50 gr toz şeker
250 Gr krema
1 adet çubuk
3 adet jelatin
YAPILIŞI;
Yumurta sarısı ve şekeri çırpıyoruz ve dolaba kaldırıyoruz.
Kremanın yarışı 60 derece ısıtıp vanilya çubuğu içini çıkartıp ekleyin ve jelatin ilave edip erimesini sağlıyoruz ve tekrar soğutup diğer 
Diğer kremayla karıştırıp çırpıyoruz, 
Ve dolapta daha önce hazırladığınız diğer karışımı ekleyip çırpıyoruz hepsini plastik silpatlara veya firmalara döküp donduruyoruz.
NANE SPONGE CAKE 
2 adet yumurta beyazı 
10 Gr şeker
10 Gr un 
2 gr kabartma tozu
1/2 taze nane yaprakları
YAPILIŞI;
Naneleri sıcak suda blunc yapıyoruz ve buza çıkartıyoruz. Suyunu peçeteyle kurulayıp havanla döverek püre haline getiriyoruz daha sonra yumurta beyazlarını köpürtüp un, kabartma tozu şeker ve nane püresini ekleyip küçük pişirme kaplarına veya mikro dalga fırında pişirecekseniz karton bardaklara koyup 50 saniye pişiriyoruz, soğutup dekor olarak kullanabiliriz.
MANGO PURESİ
120 gr mango püresi veya taze mango 
1 adet jelatin 
YAPILIŞI;
Püre haline getirdiğimiz mangonuzu içini biraz su ekleyip hafif kaynatın için jelatin koyup rondoda çekin ve ince süzgeçten geçirin ve minik kaplara döküp dolapta katılaşma sini sağlayın.
BİTTER GANAJİ
100 Gr krema 
100 gr bitter çikolata
YAPILIŞI;
Çikolatayı bir mayonet tencere veya cam kase içine koyun ve altına sıcak kaynayan tencerenin üstünü koyarak eritin.
Başka bir yerde kremayı ısıtın ve çikolatayla karıştırın ( ılık servis edilmesi önerilir )
DEKOR; 
100 gr taze orman meyveleri birkaç çeşit yenilebilir çiçek ve taze nane kullanabilirsiniz.
Not; Hazırladığınız ürünleri dekorlarken altta tart üstünde parfemizi ve üstünde orman meyvesini dilediğiniz gibi tabaklayabilirsiniz.
Tartın çıtır, parfenin erimemiş olmasına  dikkat edin.
Çok sağlıklı ve hafif bir tatlıdır afiyet olsun...

İlgili Sayfalar: Yemek
Churros nedir, nasıl yapılır? 14 Ocak 2022 MasterChef churros tarifi, malzemeler ve püf noktası!Churros nedir, nasıl yapılır? 14 Ocak 2022 MasterChef churros tarifi, malzemeler ve püf noktası!Zarzuela nedir, nasıl yapılır? 14 Ocak MasterChef zarzuela tarifi, malzemeleri, püf noktasıZarzuela nedir, nasıl yapılır? 14 Ocak MasterChef zarzuela tarifi, malzemeleri, püf noktasıAltı ezmeli kebap nasıl yapılır? 14 Ocak MasterChef Gaziantep altı ezmeli kebap tarifi, malzemeleriAltı ezmeli kebap nasıl yapılır? 14 Ocak MasterChef Gaziantep altı ezmeli kebap tarifi, malzemeleriKırlangıç balığı nasıl temizlenir? Kırlangıç balığı nasıl pişirilir? Kırlangıç balığı faydaları, püf noktasıKırlangıç balığı nasıl temizlenir? Kırlangıç balığı nasıl pişirilir? Kırlangıç balığı faydaları, püf noktası10 Ocak MasterChef Mehmet Şefin Yüzgeç külü kırlangıç yanağı çorbası tarifi, malzemeleri, püf noktası10 Ocak MasterChef Mehmet Şefin Yüzgeç külü kırlangıç yanağı çorbası tarifi, malzemeleri, püf noktasıPomelo nedir? Pomelo meyvesi nerede yetişir? Pomelonun faydaları nelerdir?Pomelo nedir? Pomelo meyvesi nerede yetişir? Pomelonun faydaları nelerdir?10 Ocak MasterChef Pekin ördeği tarifi! Pekin ördeği nasıl yapılır? Pekin ördeği malzemeleri, püf noktası10 Ocak MasterChef Pekin ördeği tarifi! Pekin ördeği nasıl yapılır? Pekin ördeği malzemeleri, püf noktasıBen Saksı Değilim nasıl yapılır? 9 Ocak 2022 Somer Şefin Ben Saksı Değilim tarifi, malzemeleri ve püf noktasıBen Saksı Değilim nasıl yapılır? 9 Ocak 2022 Somer Şefin Ben Saksı Değilim tarifi, malzemeleri ve püf noktası6 Ocak MasterChef 2021 Osman Sezener Şefin Kırlangıç tartar tarifi, malzemeleri, püf noktası6 Ocak MasterChef 2021 Osman Sezener Şefin Kırlangıç tartar tarifi, malzemeleri, püf noktası6 Ocak MasterChef 2021 Osman Sezener Şefin Tarhanalı kırlangıç balığı çorbası tarifi, malzemeleri, püf noktası6 Ocak MasterChef 2021 Osman Sezener Şefin Tarhanalı kırlangıç balığı çorbası tarifi, malzemeleri, püf noktası6 Ocak MasterChef 2021 Osman Sezener Şefin kum midyeli ve safranlı kırlangıç Izgara tarifi, malzemeleri6 Ocak MasterChef 2021 Osman Sezener Şefin kum midyeli ve safranlı kırlangıç Izgara tarifi, malzemeleri5 Ocak MasterChef 2021 Ömür Akkor Şef’ten közlenmiş biberli sirkeli salata tarifi, malzemeler, püf noktası5 Ocak MasterChef 2021 Ömür Akkor Şef’ten közlenmiş biberli sirkeli salata tarifi, malzemeler, püf noktası5 Ocak MasterChef 2021 Ömür Akkor Şef’ten kavuk unu helvası tarifi, gerekli malzemeler, püf noktası5 Ocak MasterChef 2021 Ömür Akkor Şef’ten kavuk unu helvası tarifi, gerekli malzemeler, püf noktası5 Ocak MasterChef 2021 Ömür Akkor Şef’ten kaymaklı kavurmalı bulgur pilavı tarifi, malzemeler, püf noktası5 Ocak MasterChef 2021 Ömür Akkor Şef’ten kaymaklı kavurmalı bulgur pilavı tarifi, malzemeler, püf noktasıZerdeçallı fener balığı tava nasıl yapılır?Zerdeçallı fener balığı tava nasıl yapılır?