Çin pilavı tarifi ve malzemeleri! 25 Ağustos MasterChef 2020 Fried Rice nasıl yapılır? Çin Pilavı malzemeleri

Fried Rice nedir, nasıl yapılır? MasterChef 2020’de bu akşam ilk dokunulmazlık oyununda Çin Mutfağı yemekleri karşısına çıktı. Beş çeşit yemekten biri de kızarmış pirinç, Çin pilavı ya da üç renkli pilav da denilen Fried Rice. Yarışmayı takip edenler, mutfak sanatı ile ilgili izleyiciler Fried Rice nedir, nasıl yapılır araştırmaya başladı. Bu yüzden sizlere Fried Rice malzemelerini ve yapılışını haberimizde derledik! Fried Rice tarifi, yapılışı, malzemeleri haberimizde…

Yayınlanma Tarihi: 25.08.2020 20:39
Değiştirme Tarihi: 25.08.2020 20:39
Çin pilavı tarifi ve malzemeleri! 25 Ağustos MasterChef 2020 Fried Rice nasıl yapılır? Çin Pilavı malzemeleri

Çin pilavı yani Fried Rice, Çin Mutfağından en meşhur yemeklerinden biridir. MasterChef 2020’de bu akşam dokunulmazlık oyununda çıkan bu yemek izleyicilerin merak konusu oldu. En az 2, en fazla 8 çeşit malzeme kullanılarak pişirilen bu lezzetli ve ilginç pilavın malzeme seçimindeki amaç; renk, doku ve lezzet bakımından iyi eşleşmeler yapabilmek. Kızarmış pirinç yani Fried Rice, hem görünüş, hem lezzet bakımından kendi başına bir yemek sayılır. Bu yemeği evinizde denemek isterseniz Çin pilavı tarifi, malzemeleri, yapılışı ve püf noktaları haber detaylarında!

ÇİN PİLAVI MALZEMELERİ:

Bir kişilik olacak kadar pirinç

100-200 gram tavuk göğüsü

Yarım kırmızı soğan

Kırmızıbiber

2 diş sarımsak

Karabiber

Zerdeçal

Tuz

Zencefil tozu

Tuzlu ve tatlı soya sosu

ÇİN PİLAVIYAPILIŞI:

İlk olarak tavuk göğsünü tabak veya bir kapta soya soslarıyla karıştırıp bekletelim üzerine tuz ve karabiber de serpebilirsiniz.

Pirinci küçük bir tavada haşlayalım, tavukları ısıtılmış teflon tavaya azcık yağ ile alıp soteleyelim. Üzerine doğranmış sarımsakları ekleyip karıştıralım, sonrasında soğanları ve biberleri ekleyelim pişirelim.

Son olarak da zerdeçal, zencefil ve isteğe göre biraz daha tuz ve karabiber ekleyebilirsiniz. Biraz da cajun baharatı ekleyebilirsiniz.

Tavanın diğer yarısını boş bırakalım, çünkü buraya haşlanmış pirinçleri ekleyip biraz tavukların baharatlı yağında soteleyeceğiz. Pirinçler sotelendikten sonra tavuklarla karıştırıp 2-3 dakika karıştıralım. Ve yemek hazır.