Ciğer şiş nasıl yapılır? 1 Aralık MasterChef 2020 Ciğer şiş tarifi, malzemeler, püf noktası

Ciğer şiş nasıl yapılır merak edilmeye başlandı. Bu akşam MasterChef Türkiye’de oynanan ödül oyununda Ciğer şiş yapılması istendi. Yarışmacılar, ödülü kazanmak için uğraş verirken MasterChef 2020 izleyicileri Ciğer şiş tarifi ve malzemelerini sorgulamaya başladı. İşte 1 Aralık MasterChef 2020 pratik Ciğer şiş yapılışı için gerekli malzemeler…

Yayınlanma Tarihi: 01.12.2020 19:25
Değiştirme Tarihi: 01.12.2020 21:28
Ciğer şiş nasıl yapılır? 1 Aralık MasterChef 2020 Ciğer şiş tarifi, malzemeler, püf noktası

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye’de bu akşam ödül oyununda ciğer şöleni yaşandı. Üç farklı ciğer yemeklerinden biri de Ciğer şiş idi. Peki, meşhur sokak lezzetlerimizden biri olan ciğer şiş nasıl yapılır? İşte 1 Aralık MasterChef 2020 Ciğer şiş tarifi, gerekli malzemeler…

CİĞER ŞİŞ TARİFİ İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

1 kilogram kuzu ciğeri

300 gram kuyruk yağı

1 çay kaşığı tuz

1/2 çay kaşığı kimyon

Servisi için:

2 adet orta boy kuru soğan

1 tatlı kaşığı sumak

CİĞER ŞİŞ NASIL YAPILIR?

Bol suda yıkayıp fazla suyunu süzdürdükten sonra kağıt havlu yardımıyla kuruladığınız kuzu ciğerini küçük parçalar halinde kesin. Tuz ile harmanlayın.

Kuyruk yağını ciğerlerle uyumlu olacak şekilde kesin. Ciğer parçalarını çöp şişlere geçirmeye başlayın. İki ya da üç parça ciğerin ardından bir parça kuyruk yağı takın. Aynı işlemi tüm şişlere uygulayın.

Ciğer şişleri mangal ateşinde ters yüz edip her tarafı kızarana kadar pişirin.

Kimyon serpip yufka ekmekleri eşliğinde sıcağı sıcağına servis tabaklarına aldığınız ciğer şişleri, piyazlık doğradıktan sonra sumakla harmanladığınız kuru soğanlar eşliğinde servis edin.