Bolu usulü keşli cevizli erişte nasıl yapılır? 15 Aralık MasterChef keşli cevizli erişte tarifi ve malzemeleri

Bolu yöresinin eşsiz lezzetleri arasında yer alan keşli cevizli erişte tarifini sizler için hazırladık. Sofralarında farklı bir lezzet sunmak isteyen vatandaşların araştırdığı keşli cevizli erişte tarifini yapmak oldukça pratik ve kolay. Peki, Bolu usulü keşli cevizli erişte nasıl yapılır? 15 Aralık MasterChef 2020 keşli cevizli erişte tarifi ve malzemeleri.

Yayınlanma Tarihi: 15.12.2020 21:07
Değiştirme Tarihi: 15.12.2020 21:07
Bolu usulü keşli cevizli erişte nasıl yapılır? 15 Aralık MasterChef keşli cevizli erişte tarifi ve malzemeleri

Bolu’nun bilindik lezzetleri arasında yer alan keşli cevizli erişte tarifi, birçok MasterChef izleyicisi tarafından araştırılmaya başladı. Hemen hemen herkesin seveceği lezzetler arasında yer alan keşli cevizli erişte tarifini yapmak oldukça pratik. Peki, Bolu usulü keşli cevizli erişte nasıl yapılır? 15 Aralık MasterChef 2020 keşli cevizli erişte tarifi ve malzemeleri.

Bolu Usulü Keşli Cevizli Erişte İçin Gerekli Malzemeler: (4 Kişilik)

500 g erişte
1 su bardağı ceviz
1 su bardağı rendelenmiş keş
2 çorba kaşığı tereyağı 
½ çay bardağı sıvı yağ
Su

Bolu Usulü Keşli Cevizli Erişte Yapılışı:

Kaynayan suya erişteler atılarak pişmeye bırakılır. Diğer tarafta tereyağı tavaya alınır. Üzerine kırılmış ceviz ve rendelenmiş keş eklenerek beraber kavrulur. Pişen eriştenin yarısı servis tabağına alınır. Üzerine rendelenmiş keş ve ceviz serpilir. Kalan diğer erişte de üzerine eklenir. En son üzerine kavrulmuş olan keş ve ceviz dökülerek sıcak servis yapılır.