'Yaşamdan Hikayeler' Suriyeli şebekeyi ortaya çıkardı

Yayınlanma Tarihi: 10.06.2017 17:14 | Değiştirme Tarihi: 10.06.2017 17:32

TV8 ekranlarının ilgiyle takip edilen 'Yaşamdan Hikayeler' programı, 'Binbir surat' dolandırıcı Suriyeli Gelin'i ortaya çıkardı...

TV8’de hafta içi her gün 12:45’te yayınlanan ‘Lütfiye Pekcan ile Yaşamdan Hikayeler’ programı Suriyeli Emira Mahmod tarafından dolandırılan damat adaylarını bir araya getirdi. Suriyeli Emira Mahmod'un tuzağına düşen damat adayları nasıl dolandırıldıklarını anlattılar..

42 bin lira ile kayıplara karıştı

Damat Ahmet Çeri canlı yayaında ‘Emira ile Suriyeli bir bakkalın kıydığı imam nikahıyla evlendik. Resmi nikah yapmak için hazırlıklar sürerken Suriyeli geline 10 bin tl başlık parası istediler, verdim. Yaklaşık 32 bin liralık altın aldım. Kuyumcudan çıkar çıkmaz alış veriş merkezine gittik. Emira tuvalete gideceğim diyerek yanımdan ayrıldı bir daha onu göremedim.’dedi.

42 bin lira harcadıktan sonra gelin kaçınca dolandırıldığını anlayan damat polise giderek suç duyurusunda bulundu. Güvenlik kamerasında evleneceği kadını kılık değiştirip kaçtığını gördü.

Aynı Suriyeli gelin onlarca damadı tuzağına düşürdü

Program sırasında gelen ihbarlar Suriyeli gelinin onlarca damadı aynı şekilde dolandırdığını ortaya çıkardı. Dolandırılan diğer damat adayları da canlı yayına telefonla bağlanıp Suriyeli gelinin kendilerini nasıl tuzağa düşürüldüklerini anlattılar. Dolandırıcı gelin her damada kendini farklı bir isimle tanıtmıştı. Aynı kadının Meryem, Emira, Fatma ve Ayşe isimleriyle kendilerini dolandırdığını anlattılar.

Gelin aynı damatlar farklı

Suriyeli gelin tarafından dolandıran damatlar gelini bir aracı aracılığıyla bulduklarını söyledi. Dolandırıcı gelin damat adaylarıyla çektirdiği fotoğraflarda sürekli yanında görünen adamı ya babası ya amcası olarak tanıttığı ortaya çıktı.

Rıfat Güneş: ‘Benden de 25 bin tl aldı kaçtı’

Aynı gelinin dolandırdığı Rıfat Güneş telefon bağlantısında ‘7 bin lira başlık parası verdik. Benden 25 bin liraya yakın para aldılar’ dedi.

Dolandırıcı gelin damatları ilaçla uyutuyor

Kardeşi aynı gelin tarafından dolandırılan Neslihan Özdemir telefonla yayına bağlandı. ‘Bu olay aynı şekilde geçen mart ayı itibariyle benim erkek kardeşimin başına geldi. Bizden 40 milyara yakın para aldılar 3 tane bilezik, üst baş kıyafet aldık. Düğünden önce kardeşimi ilaçla uyuttu. Evdeki paraları da alıp kaçtı’ dedi.

Suriyeli şebekenin dolandırdığı damatlar canlı yayında yan yana geldi

Ertesi gün başka bir Suriyeli gelin tarafından dolandırılan damat Yılmaz Apaydın programa konuk oldu. O da aynı tuzağa başka bir kadın tarafından düşürülmüştü. ‘Benden 10 tane bilezik ve 10 bin lira para istediler’ diyen damat, Suriyeli gelinin yanında hiç durmadığını kendini tuvalete kapattığını söyledi. Benden elektrik alamadığını söyledi aynı evde evlenecek iki insan gibi değil iki arkadaş gibi davrandı şüphelendim. İsteklerini yerine getirmeyince kaçtı. Araştırdım, bu kadınları pazarlayan bir şebeke olduğunu öğrendim.’ dedi.

Aynı gelin tarafından dolandırılan damatlar ve yakınlarının Yaşamdan Hikayeler canlı yayınında anlattıkları dolandırıcılığın bir şebeke tarafından sistemli bir şekilde yapıldığını ortaya çıkardı. Yaşamdan Hikayeler damat adaylarını tuzağına düşüren Suriyeli gelinlerin izini sürmeye devam edecek...