Çamaşır makinesi nasıl temizlenir?

Sanılanın aksine çamaşır makineleri kendi kendilerini temizlemez. Belirli periyotlarda bu başucu makinemizin temizliğini yapmak zorundayız. Aksi halde istenmeyen arızalarla karşılaşmamız kaçınılmaz olur. Peki çamaşır makinesi nasıl temizlenir?

Yayınlanma Tarihi: 28.10.2021 14:57
Değiştirme Tarihi: 28.10.2021 14:57
Çamaşır makinesi nasıl temizlenir?

Hayatımızı rahatlatan, konforumuzu artıran ev aletlerinin başında çamaşır makineleri gelir. Bizleri büyük dertlerden kurtaran bu makinelerin düzenli olarak temizliklerinin yapılması gerektiğini biliyor muydunuz? İşte ‘çamaşır makinesi nasıl temizlenir’ sorusunun yanıtı.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

DOĞAL YOLLARLA ÇAMAŞIR MAKİNESİ NASIL TEMİZLENİR?
  • Beyaz sirke ve limon tuzuyla,
  • Sirke ve karbonatla,
  • Elma sirkesi ve suyla,
  • Çamaşır suyuyla,
  • Bulaşık makinesi tabletiyle.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

ÇAMAŞIR MAKİNESİ TEMİZLİĞİ

Beyaz sirke ve limon tuzu: Bir kaseye 3 kaşık limon tuzu ve 1 su bardağı sirkeyi döküp karıştırın. Bu karışımı deterjan gözüne dökün. Makineyi yüksek sıcaklıkta çalıştırın.

Sirke ve karbonat: Bir bardağa bir paket karbonat koyun. Kalan kısmı da beyaz sirkeyle doldurun. Karışımı deterjan haznesine dökerek bir tur kısa sıcak ayarda çalıştırın.

Elma sirkesi ve su: Bir bardağa elma sirkesi ve su koyun. Her ikisi de aynı ölçüde olsun. Karışımı deterjan haznesine dökerek bir tur kısa sıcak ayarda çalıştırın.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

Çamaşır suyu: Bir bardağa birkaç damla çamaşır suyu ve ılık su koyun. Temiz bir bezi bu karışıma batırın. Bu bezle makinenizin iç kısımlarını temizleyin.

Bulaşık makinesi tableti: Deterjan haznesini temizleyin. Tableti makinenin kazan kısmına atarak sıcak programda makineyi çalıştırın. Kapak kısmındaki biriken küfleri de süngerle silin.

İlgili Sayfalar: Yaşam