Zorlu şartlarda hayatta kalma mücadelesi: 'Türk yapımı Erzurum' oyunu Steam'deki yerini aldı

Türkiye'nin en soğuk illerinden biri ola Erzurum, Proximity Games hazırlanan bir hayatta kalma oyunu olan 'Erzurum' ile Steam'de yer alıyor. Yakın zamanda da erişime açılacak oyunda farklı hikaye modlarının yer alacağı ve Taylan isimli bir karakterin hikayesinin yer alacağı belirtildi. Peki Erzurum oyununun konusu ne, Erzurum oyunu nasıl indirilir, nasıl oynanır?

Yayınlanma Tarihi: 28.12.2020 12:46
Değiştirme Tarihi: 28.12.2020 12:46
Zorlu şartlarda hayatta kalma mücadelesi: 'Türk yapımı Erzurum' oyunu Steam'deki yerini aldı

Soğuk hava şartlarıyla bilinen Erzurum, Steam'de yer alan bir oyun haline dönüştü. İsmini de şehirden Erzurum oyunu, Proximity Games tarafından geliştirildi. 20 ocak günü erişime açılacak olan Erzurum oyunu, tahilsiz bir yolculuğa çıkan Taylan'ın hikayesini merkeze alacak. 

Oyunda farklı hikaye seçenekleri olacak ve genel itibariyle de zorlu şartlarla, soğuk havayla, açlık ve susuzlukla mücadele edilecek. 

Webtekno'da yer alan habere göre, Taylan, kışın ortasında yaya olarak Erzurum'un ıssız bölgelerinde dolaşmaya başlıyor. Sonrasında ise bir göktaşı düşmüş ve bu olaydan ağır şekilde etkilenmiş bir bölgeye farkında olmadan giriş yapıyor.

Erzurum oyunundaki Taylan, yakmak için çevreden odun ve kömür topluyor ve onları yakarak ısınmaya çalışıyor. Uyumak için yatak arayan Taylan, diğer ihtiyaçlarını da karşılamaya çalışıyoruz. Oyunu oynamak isteyenler de Taylan'ın karakteriyle bu ihtiyaçları gidermeye çalışacak. 

9 kilometrekarelik bir alana yayılan oyun haritasında 30'dan fazla farklı bölgenin yer aldığı belirtiliyor. Haritadaki bu bölgelerdeki hava koşulları ve çevre şartları da sık sık değişkenlik gösterecek. 

ERZURUM, 20 OCAK'TAN İTİBAREN ERİŞİME AÇILACAK

Oyunun bir hikaye modu, bir sonsuza kadar uzayan serbest modu ve çeşitli zorluklara sahip olan meydan okumalar modu bulunuyor. Bu modlarda oyuncuların farklı Oyun içinde topladığınız kaynaklarla çeşitli ekipmanlar üretebilmeniz de oyunu daha uzun süre ve farklı şekillerde oynanabilir kılıyor.

Oyun şu anda Steam'de yer alıyor. Oyuna ulaşmak isteyenler bu bağlantıyı kullanarak Erzurum'un Steam sayfasına ulaşabilir. Oyunun çıkış tarihi olarak ise 20 Ocak 2021 işaret ediliyor.