Zeka gelişimine katkı sağlıyor: Çocuklar için robotik kodlama eğitimi

Robotik kodlama eğitimi öğrenciler ve veliler için günümüzün en popüler kurslarından biri olmaya devam ediyor. Robotik kodlama kursları ile öğrenciler bir yandan teknoloji dünyasına adapte olurken bir yandan da yaratıcılık, ekip halinde çalışma, problem çözme, analitik düşünme ve rekabet ortamında hareket etme gibi beceriler kazanıyor. Robotik kodlama dersleri aynı zamanda çocuk zeka gelişimine de katkı sağlıyor.

Yayınlanma Tarihi: 25.12.2020 13:09
Değiştirme Tarihi: 25.12.2020 13:09
Zeka gelişimine katkı sağlıyor: Çocuklar için robotik kodlama eğitimi

Algorithmics, Infotech, Kodlama Evi, Bil Adım, Maker Çocuk gibi önde gelen kodlama okullarının yanı sıra kolej eğitimi veren okullar da müfredatlarında kodlama derslerine yer veriyor. Üniversitelerin çocuklar için açtığı dönemsel kursları takip ederek giriş seviyesi dersler almak da mümkün olabiliyor. Veliler çocukları için Udemy, YouTube gibi online ders alabilecekleri siteleri ya da telefon ve tablet uygulamalarını da tercih edebiliyor.

Dünya genelinde 25’ten fazla ülke ve 200’den fazla şehirde 150.000 çocuğun eğitim gördüğü uluslararası matematik ve programlama okulu Algorithmics, artık İstanbul’da da hizmet veriyor. Alghoritmics Kodlama Okulu, 6-17 yaş aralığındaki çocukların programlama ve dijital yaratıcılık yoluyla en cesur fikirlerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmayı hedefliyor.

Algorithmics Kodlama Okulu’nda yalnızca öğretim metotlarına göre eğitim almış uzmanlar ve öğrencilerini önemseyen öğretmenler çalışıyor.

Algorithmics eğitim platformunda her öğrenci için bireysel öğrenme programı oluşturuluyor. Böylelikle öğretmenler gruptaki her öğrencinin ilerlemesini bireysel olarak analiz ediyor ve her öğrencinin kendi hızında efektif şekilde öğrenmesini sağlıyor.

Öğrenciler aynı zamanda tüm eğitim materyallerine 7/24 online olarak da erişebiliyor ve eksik görevleri tamamlayabiliyor.

Öğrenciler bir yandan kodlama eğitimi alırken bir yandan da eleştirel düşünme gibi diğer okullar tarafından çoğunlukla ihmal edilen evrensel becerileri kazanıyor. Okulda öğrenilen bilgilerin günlük, akademik ve mesleki hayatta nasıl faydalı kullanılacağını kazandıran girişimcilik becerileri de programda yer alıyor.

Öğrenciler ileride farklı kariyer tercihleri yapsalar da 21. yüzyılın en çok aranan ve değerli becerilerinden biri olan kodlama geleceğe yönelik kariyer gelişimi açısından hayatlarında önemli yer tutuyor.

Programda öğrencilerin merak duygularını geliştirmek ve eğitime olan ilgilerini kaybetmemeleri için prenses kurtarma, uzay roketi hazırlama gibi ilgi çekici ögeler de bulunuyor.

Ücretsiz deneme dersi ve detaylı bilgiye https://www.istanbulalgoritma.com/ adresinden ulaşabilir, Instagram hesabından gelişmeleri takip edebilirsiniz https://www.instagram.com/algorithmicsist/

Etiketler: robotik kodlama