YouTube'dan 'Netflix' atağı!

Dünyanın en büyük video sitesi YouTube, kendi platformunda etkileşimli içerikler yayınlamak için çalışmalar yapıyor.

Yayınlanma Tarihi: 12.04.2019 21:42
Değiştirme Tarihi: 12.04.2019 21:43
YouTube'dan 'Netflix' atağı!

Geçtiğimiz yıl Netflix'te yayınlanan ve kullanıcıların verdiği kararlarla ilerleyen interaktif içerik Black Mirror Bandersnatch, kısa süre içinde birçok izleyici tarafından beğenilmişti. Şirket, bundan sonra daha fazla internaktif içeriğin geleceğini açıklayarak 10 Nisan'da, 'Doğaya karşı Mücadele' interaktif içeriğini yayınlamıştı. İnteraktif içeriklere olan büyük ilgi, YouTube'u da harekete geçirdi ve buna göre platform, bu tarz interaktif içerikleri kendi platformunda yayınlamak için bir ekip kurdu.

İnteraktif içeriğin yeni durağı YouTubeİnteraktif içerikler için bir ekip kuran YouTube, ekibin başına daha önce bu tip içerikler ile başarı yakalayan Ben Relles'ı getirerek, yepyeni interaktif içerikler üretmeyi planlıyor.

YouTube'un orijinal programlama başkanı Susanne Daniels, ''Artık çok katmanlı ve etkileşimli hikayeler oluşturmak ve yayınlamak için inanılmaz yeni araçlara ve fırsatlara sahibiz. Ben Relles, YouTube'un interaktif içeriği nasıl geliştirebileceği konusunda sezgisel ve deneyimli bir anlayışa sahip. Bu heyecan verici interaktif içerik ekibinin başına ondan daha iyisini geçiremezdik.'' ifadelerini kullandı.