YouTube abone sayısı için önemli değişiklik!

YouTube abone sayısı için önemli değişiklik!
Yayınlanma Tarihi: 22.05.2019 11:14 | Değiştirme Tarihi: 22.05.2019 11:15

YouTube abone sayısı ile ilgili düzenlemeler yapılıyor.

Sosyal medya çağında yaşıyoruz. Çağımızın getirdiği hem pozitif hem de negatif alışkanlıklara sahibiz. Çoğunlukla sosyal medyada sahip olduğumuz abone sayısını takıntı haline getirmiş durumdayız. Bu takıntının sağlıklı olup olmadığı birçok uzman tarafından tartışılıyor. Diğer yandan da bazı sosyal medya platformları bunun için yeni kararlar almaya başladı. Instagram’ın beğen sayacını gizlemesini bunlardan biri olarak gösterebiliriz. Bir adım da Google’dan geldi. YouTube abone sayısı ile ilgili düzenlemeler yapılıyor.

YouTube abone sayısı için yuvarlama dönemi

Google yaptığı açıklamayla, YouTube abone sayısı görüntüleme şeklinde bazı değişiklikler yapacağını duyurdu. Bundan sonra 1.000’den fazla aboneye sahip olanlar kesin sayılar yerine yuvarlak sayılar görmeye başlayacak.

1.000’den az abonesi olanlar için kesin sayılar gösterilmeye devam edilecek. Ancak, 1.000 aboneyi bir kilometre taşı olarak değerlendirebiliriz. Bu çıtayı aşan kullanıcıların abone sayısı yuvarlanmış bir şekilde gösterilecek.

Google bu kararı tutarlılık yaratmak adına aldığını açıkladı. Ayrıca YouTube abone sayısı ile ilgili yeni düzenlemenin hemen aktif edilmeyeceğini söyleyelim. Bunun için Ağustos 2019 işaret ediliyor. Yeni karar içerik üreticileri üzerinde nasıl bir etki yaratacak, bunu karar uygulanmaya başlayınca göreceğiz. Ancak bazı içerik üreticilerinin belirsizliği tercih edebileceği düşünülüyor. (shiftdelete)