Yeni Windows'ta WhatsApp uygulaması nasıl görünecek? Ekran görüntüsü sızdırıldı...

Pazarın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp için bu sefer mobil değil masaüstü odaklı bir paylaşım geldi. 

Yayınlanma Tarihi: 16.11.2021 11:47
Değiştirme Tarihi: 16.11.2021 11:47
Yeni Windows'ta WhatsApp uygulaması nasıl görünecek? Ekran görüntüsü sızdırıldı...

WhatsApp, uygulama özelinde gelişmeye devam ediyor. Bu sefer Aggiornamenti Lumia tarafından, XAML UI kullanılarak hazırlanan UWP temelli yeni Windows için WhatsApp uygulaması görücüye çıkarıldı. Windows 10 ve 11 için hazırlanan sürüm, bakıldığı zaman oldukça sadece ancak işletim sisteminin güncel tasarım dilini karşılayacak modern bir tasarıma sahip. Oldukça hızlı çalıştığı aktarılan yeni sürüm, mesaj yanında sesli ve görüntülü görüşme desteklerine de sahip. Aynı zamanda Windows Ink temelli çizim desteği de aktif olarak sunulan sürüm, UWP altyapısından dolayı kapalı olsa dahi bildirimlerin tarafınıza gelmesine de imkân tanıyacak. Yaklaşık 2 yıldır gündemden olan bu yeni uygulamanın artık yakında herkes için Windows Store’daki yerini alması bekleniyor. Ancak yine de bu konuda net bir tarih verilmiyor.

Whatsapp'ta yeni gizlilik özellikleri

Log.com.tr'nin haberine göre, WhatsApp en son güzel bir yenilik ile gündemdeydi WhatsApp için yeni özellikler / imkanlar gelmeye devam ediyor. Bunların sonuncusu Android tarafında aktif olarak beta testine girdi. Biliyorsunuz uygulama içerisinde “Son Görülme” ayarları özelleştirilebiliyor. Şu an şirket “Son Görülme” konusunda kişilere “Herkes”, “Kişilerim” ve “Hiç Kimse” seçeneklerini sunuyor. İşte bunlar arasına yakında “Kişilerim Hariç..” seçeneği de dahil edilecek. Bu seçenek sayesinde mesaj son görülme durumunu, WhatsApp durumunuzu ve hakkında bilginizi herkes değil sadece belirli kişiler için gizleyebileceksiniz. Bu uzun zamandır geliştirilen ve beklenen özellik sayesinde sadece tek bir kişi için tüm son görülme durumunu gizlemek zorunda kalmayacaksınız. Şimdilik Android tarafında beta testleri yapılan özellik, ileride iOS dahil olmak üzere herkes için aktif edilecek.

İlgili Sayfalar: Teknoloji