Yapay zeka Game of Thrones için son yazdı!

Yapay zeka Game of Thrones için son yazdı!
Yayınlanma Tarihi: 22.04.2019 15:09 | Değiştirme Tarihi: 22.04.2019 15:09

Dünya genelinde popülerliği tartışılmaz hale gelen Game of Thrones, 8. sezonun ilk iki bölümünün yayınlanmasıyla birlikte daha da çok konuşulmaya başlandı. Herkesin özellikle merak ettiği bir şey var ki, Game of Thrones'un sonunda ne olacak? İşte bu sorunun cevabını yapay zeka söyledi.

Ülkemiz de dahil olmak üzere dünyanın neredeyse her yerinde büyük bir popülerlik yakalamayı başaran Game of Thrones dizisinin sonunu yapay zeka söyledi. Almanya’daki Münih Teknik Üniversitesi‘ndeki araştırmacılar, dizinin sonunu tahmin eden bir yapay zeka geliştirdi. Yapay zeka Game of Thrones‘un sonu ile ilgili bazı tahminler yapıyor.

Yapay zeka Game of Thrones ile ilgili neler söyledi?

Yapay zeka daha önce Jon Snow‘un ölüp dirileceği hakkında bazı öngörülerde bulunmuştu. Bu öngörüler doğru çıkmıştı.

Yapay zekanın ilk söylemlerine göre Tyrion Lannister, yüzde 97‘lik bir ihtimalle hayatta kalacak. Sansa Stark ise tahminler doğru çıkarsa önümüzdeki sezon ölecek. Bu ölümün gerçekleşme ihtimali ise yüzde 73 civarında.

Hayatta kalma ihtimali en yüksek olan oyuncu ise Daenerys Targaryen gözüküyor. Önümüzdeki sezonlarda hayata kalmak ihtimali yüzde 99, yani neredeyse kesin duruyor.

GoT’un tahmin edilmesi üzere geliştirilen yapay zeka algoritmalarının ilerleyen günlerde dizi hakkında daha fazla ipucu vermesi beklentiler arasında yer alıyor. (shiftdelete.net)