Whatsapp yıllardır beklenen bir özelliği kullanıcıların hizmetine sundu

Whatsapp yıllardır beklenen bir özelliği kullanıcıların hizmetine sundu
Yayınlanma Tarihi: 06.11.2019 15:46
Değiştirme Tarihi: 06.11.2019 15:46

Dünya genelinde en çok kullanılan uygulamaların başında gelen Whatsapp, sizi kimlerin gruplara ekleyebileceğini belirlemenize yarayan gizlilik özelliğini kullanıcıların hizmetine sundu. Peki Whatsapp gizlilik özelliği nedir? 

Whatsapp, akıllı telefonu olan hemen herkesin kullandığı popüler anlık mesajlaşma uygulamalarının en başında geliyor. Facebook'un servislerinden biri olan Whatsapp, uzun zamandır Whatsapp kullanıcılarının beklediği bir özelliği hizmete sundu. 

WhatsApp’ın bugün itibarıyla yayınladığı özellik sayesinde, artık hangi kişilerin sizi gruplara ekleyebileceğini seçebileceksiniz. Söz konusu yenilik, bu yılın başlarında ortaya çıkan bir başka gizlilik özelliğini takip ediyor.

İlk olarak Hindistan’da test edilen yenilik, 'Hiç Kimse', 'Kişilerim' ve 'Herkes' olmak üzere kimlerin sizi gruplara ekleyebileceğini seçmenize imkan tanıyordu. WhatsApp’ın bunu takiben yayınladığı yeni gizlilik özelliği ise kullanıcıların gruplar üzerinde hakimiyetini çok daha artıracak türden.

Yeni özellik, tanımadığımız veya konuşmadığınız kişilerin sizi rastgele gruplara eklemesini engelliyor. Diğer bir deyişle, hangi kişilerin sizi gruplara ekleyebileceğini belirlemenize olanak sağlıyor. 

Söz konusu ayarı aktif hale getirmek oldukça basit. Öncelikle telefonunuzda WhatsApp'ı açın ve Ayarlar> Hesaplar> Gizlilik bölümüne gidin. Gruplar sekmesine girdikten sonra kimlerin sizi WhatsApp grubuna ekleyebileceğini seçebilirsiniz.

Kaynak: Webtekno