WhatsApp'tan dikkat çeken değişiklik! Yasak geliyor...

WhatsApp'tan dikkat çeken değişiklik! Yasak geliyor...
Yayınlanma Tarihi: 11.03.2019 18:56 | Değiştirme Tarihi: 11.03.2019 19:42

WhatsApp, resmi olmayan versiyonları piyasadan çıkarmak için ekstra özellikler ekleyen üçüncü parti uygulamaları kullananları geçici olarak yasaklama kararı aldı.

Son durumlara bakılırsa WhatsApp, uygulamanın resmi olmayan, üçüncü parti versiyonlarını kullanan herkese karşı savaş açmış görünüyor. Kullanıcılar tarafından internet üzerinde hızla yayılan son bir dedikoduya göreyse uygulamanın resmi olmayan ve ekstra özellikler ekleyen üçüncü parti versiyonlarını kullanan tüm kullanıcılar geçici olarak banlanma tehlikesiyle karşı karşıya. Bu kullanıcılar konuşma geçmişlerine ve hesaplarına tekrar ulaşmak isterlerse uygulamanın asıl ve güncel hâlini indirmek zorundalar.

Bu hareketin sebebi olarak akıllı telefonların uygulama mağazalarında sayısı hızla artan üçüncü parti uygulamalar gösteriliyor. Bu resmi olmayan uygulamaların asıl uygulamaya göre tercih edilmesinin nedeni ise ekledikleri kullanışlı özellikler. An itibarı ile bu tür özellikler uygulamanın asıl hâlinde şimdilik bulunmuyor. Yine de dünyanın en büyük haberleşme uygulamalarından biri olan WhatsApp, konumunu korumak için bir süredir yenilikler tanıtmaya devam ediyor. İleri mesaj arama, daha kolay dosya transferi gibi özellikler bunlardan sadece bazıları.

WhatsApp'ta dikkat çeken yenilik!

WhatsApp, geçtiğimiz yılın son aylarından beri test ettiği  grup konuşmalarındaki “özel olarak cevapla” özelliğini yaygınlaştırdı. Android sürümünün yanı sıra Web ve Masaüstü sürümlerinde de geçerli olan özellik, grup konuşmalarındaki kişilere özel olarak mesaj atmanızı sağlıyor.

20 Marvel filmini arka arkaya izleyen kişiye 1000 dolar verilecek

Bir web sitesi, 20 adet Marvel filmini peş peşe izleyecek olan bir kişiye 1000 dolar vereceğini açıkladı. Avengers: Endgame filminin vizyona çıkmasına sayılı günler kala bu adımın, yeni film için bir hazırlık olarak atıldığı belirtiliyor.

TikTok, Türkiye ofisi için eleman arıyor!

Bir dönem Musical.ly adıyla milyonlarca kullanıcıya hitap eden uygulama, Çin merkezli ByteDance tarafından satın alındıktan sonra TikTok adını almıştı. Bu yenilenmeyle birlikte 75 milyar dolar piyasa değerine ulaşan firma, TikTok için İstanbul’da bir iş ilanı yayınladı.

Facebook'tan şifrelerle ilgili önemli açıklama!

Dünyanın en büyük sosyal ağlarından Facebook, kullanıcı şifrelerinin düz metin olarak saklandığını açıkladı.