WhatsApp'tan bomba gibi özellik... WhatsApp, Türk mühendisin geliştirdiği özelliği kullanıma sundu!

WhatsApp, bomba gibi yeni özelliğini kullanıma sundu. WhatsApp, kendi çatısı altında görev alan Türk yazılım mühendisi Güney Kayım'ın geliştirdiği yeni özelliğini kullanıma sundu.

Yayınlanma Tarihi: 18.11.2021 11:49
Değiştirme Tarihi: 18.11.2021 11:49
WhatsApp'tan bomba gibi özellik... WhatsApp, Türk mühendisin geliştirdiği özelliği kullanıma sundu!

WhatsApp kullanıcılarının beğenisine sunulan özelliğin, işletme hesaplarıyla yapılan sohbetlerde işletmeler tarafından gönderilen mesajların tamamen anonim bir şekilde puanlanmasını mümkün kıldığı açıklandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Bu gelişme sonrasında, Aygül Muran Kayım'ın eşi Güney Kayım resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada "WhatsApp'ta geliştirdiğim ilk customer facing özellik release oldu. Artık bir is yeriyle konuşurken, is yerinden gelen mesaja puan verebiliyorsunuz. Tamamen anonymous bir puanlama, hangi kullanıcının ne puan verdiği kimse tarafından bilinmiyor" ifadelerine yer verdi.

Platformun yeni özelliği, kullanıcıların işletme hesaplarıyla yaptıkları sohbetlerde gelen mesajın üzerine basılı tutarak ve açılan menüdeki "Oyla (Rate)" seçeneğine tıklayarak ilgili mesaja 1'den 5'e kadar bir puan verebilmesine olanak tanıyor.

İlgili Sayfalar: Teknoloji