Whatsapp'ta sildiğinizi sandığınız mesajlar silinmiyor!

Yayınlanma Tarihi: 01.08.2016 12:20 | Değiştirme Tarihi: 01.08.2016 14:07

WhatsApp mesajlarını sil dediğinizde komple silindiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Peki, sildiğimizi sandığımız WhatsApp mesajları nerede depolanıyor?

iPhone'unuzda WhatsApp kullanıyorsanız, sohbetleriniz sandığınız kadar güvende olmayabilir. Bir gizlilik araştırmacısı, WhatsApp'ın iOS sürümünün bazı bilgileri telefonunuzda erişilebilir durumda bıraktığını söylüyor. Araştırmacı Jonathan Zdziarski, iPhone'da silinen WhatsApp sohbetlerinin izlerini bulduğunu, bu izleri bir araya getirerek sohbetleri tekrar oluşturmanın mümkün olduğunu söylüyor.

 

Telefonda aylarca kalıyor

Zdziarski'nin blog gönderisine göre bu tür izler, telefonunuzda "aylarca" dolaşabiliyor. Sohbetleri gerçek anlamda silmenin yolu ise şu an için WhatsApp'ı telefonunuzdan kaldırmaktan geçiyor. Zdziarski, benzer bir sorunun Apple'ın iMessage uygulamasında da bulunduğunu söylüyor.

 

Panik yapmaya gerek yok

Araştırmacıya göre silinen sohbetlerin tam anlamıyla silinmemesi nedeniye panik yapmaya gerek yok. Sadece kullanıcının bu konuda bilgi sahibi olması ve başkalarının silinen sohbetlere erişebileceğini bilmesi yeterli.