Whatsapp kullancıları gereksiz bildirimlerden kurtulacak!

Whatsapp kullancıları gereksiz bildirimlerden kurtulacak!
Yayınlanma Tarihi: 03.08.2018 14:14 | Değiştirme Tarihi: 03.08.2018 14:14

WhatsApp görüntülü grup sohbet özelliğini tüm dünyadaki kullanıcılarına sunarak bir kez daha adından söz ettirdi.

Whatsapp, mesajlaşma uygulaması yenilikler anlamında hız kesmiyor. Şimdi de WhatsApp okundu olarak işaretle ve yanıt özellikleri ile kullanıcılarına daha fazlasını sunma hazırlığı içerisinde.

WhatsApp okundu olarak işaretle ve yanıt özelliği nasıl kullanılacak?

Öncelikle Android için WhatsApp beta kullanıcılarına sunulan okundu olarak işaretle özelliğinden bahsedelim. 2.18.232 sürümünde yer alan özellik ile gelen tüm mesajları bildirim penceresi üzerinden okunmuş durumuna getirebileceksiniz.

Böylece kullanıcılar WhatsApp uygulamasını açmadan kolayca tüm okunmamış mesaj bildirimlerini ortadan kaldırmış olacak. Özellikle de gruplardan gelen mesajlar anlamında bu özelliğin hayat kurtarıcı olacağı kesin. Bununla birlikte yine bildirim penceresi üzerinde mesajlara doğrudan yanıt vermek de mümkün olacak. Tabii ki WhatsApp yanıt özelliği için de uygulamayı açma zorunluluğu olmayacak.

WhatsApp GIF özelliği için de kolları sıvamış durumda. Görünen o ki WhatsApp bildirimleri için oldukça kapsamlı bir söz konusu. WhatsApp GIF paylaşım aracının web ve masaüstü uygulamasına da gelebileceğini de belirtelim.