WhatsApp'ın beklenen özelliği sonunda geldi!

WhatsApp'ın beklenen özelliği sonunda geldi!
Yayınlanma Tarihi: 26.03.2019 19:52 | Değiştirme Tarihi: 26.03.2019 19:52

WhatsApp, milyonlarca kullanıcının sabırsızlıkla beklediği karanlık mod üzerindeki çalışmalarını hızlandırdı. Özellik, beta hali ile Android beta uygulamasına eklendi.

Uzun zamandır beklenen özellik nihayet geliyor. WhatsApp, Android uygulaması için karanlık mod üzerinde çalışmaya başladı. Böylece yüz milyonlarca WhatsApp kullanıcısı, dünyanın en çok indirilen mobil uygulamasını çok daha koyu renkli bir arayüz ile kullanabilecekler. Yine de her şeyin mükemmel olduğunu söyleyemeyiz.

Bildiğiniz gibi karanlık modların en büyük avantajı, ekran kullanımını azalttıkları için OLED ekranlı telefonlarda şarj tasarrufu sağlamalarıdır. Ancak aşağıdaki ve yukarıdaki görsellerde de görebildiğiniz gibi WhatsApp, koyu gri tonların hakim olduğu bir karanlık mod geliştiriyor. Yani bir şarj tasarrufu söz konusu olmayacak.

WhatsApp, Android 2.19.82 beta sürümü ile karanlık modu uygulamaya entegre etmiş olsa da kullanıma açmış değil. Bunun en büyük nedeni, karanlık modun şu an için yalnızca ayarlar menüsünde kullanılabiliyor olması.