Whatsapp, gizlilik sözleşmesini kabul etmeyen hesaplara ne olacağını açıkladı

Whatsap, yeni gizlilik sözleşmesinin onaylanma tarihini 15 Mayıs'a ertelemişti.  Uzun süre konuşulan ve halen konuşulmaya devam eden Whatsapp gizlilik sözleşmesiyle ilgili yeni bir gelişme daha yaşandı. Whatsapp sözleşmesini kabul etmezseniz hesabınıza ne olacağı açıklandı.

Yayınlanma Tarihi: 21.02.2021 12:19
Değiştirme Tarihi: 21.02.2021 12:19
Whatsapp, gizlilik sözleşmesini kabul etmeyen hesaplara ne olacağını açıkladı

Webtekno'nun haberine göre WhatsApp, gelen tepkiler sonrası gizlilik politikasıyla ilgili 'tarih' değişikliğine gitmiş ve sözleşmenin onaylanması için belirlenen son günü 15 Mayıs'a ertelemişti. 

Whatsapp, 15 Mayıs'a kadar, verilerin Facebook ile paylaşılmasına onay vermeyen kullanıcıların hesaplarına ne olacağını ve sürecin nasıl işleyeceğini açıkladı. 

İlk olarak kullanıcılar, gelen mesaj ve Whatsapp aramaların bildirimlerini görebiliyor olacak ancak okumak ya da cevaplamak için uygulamayı kullanamayacak.

Whatsapp kullanıcılarının hesapları 120 gün boyunca 'pasif' olacak ve bu süre içerisinde sözleşmeyi kabul edebilme hakkınız olacak. 

120 gün boyunca hesap aktif edilmezse otomatik olarak silinecek. Bu da tüm gruplarınızın, konuşmalarınızın ve medyanın, eğer o tarihe kadar yedeklemediyseniz silinmesi anlamına gelecek. 

İlgili Sayfalar: Teknoloji