Whatsapp beklenen güncellemesini yayınladı: Artık 8 kişilik video görüşmesi yapılabilecek

Whatsapp en fazla 4 kişiyle yapılabilen görüntülü konuşma özelliğini (video konferans) 8 kişiye kadar çıkarabilme imkanını sağlayan güncellemeyi yayınladı. Dünya genelinde 2 milyar kişi tarafından kullanılan Whatsapp'ın bu adımı, koronavirüs salgını sonrası Zoom uygulamasına yoğunlaşan kitleleri kendine çekebilme açısından da büyük öneme sahip. 

Yayınlanma Tarihi: 28.04.2020 12:22
Değiştirme Tarihi: 28.04.2020 12:22
Whatsapp beklenen güncellemesini yayınladı: Artık 8 kişilik video görüşmesi yapılabilecek

Anlık mesajlaşma uygulaması, koronavirüs salgını sonrası en çok ihtiyaç duyulan şeylerden biri olan görüntülü konuşmaya yeni bir çözüm bulmuş durumda. Şu sıralar dünyanın en çok kullandığı Zoom uygulamasının tahtını yerinden edebilecek gibi duran Whatsapp güncellemesi ile birlitke 4 olan görüntülü konferans sayısı 8'e kadar yani 2 katına kadar artırıldı. 

Whatsapp'ın da sahibi olan Facebook, geçtiğimiz günlerde Facebook Messenger'a Rooms özelliğini getirmişti. Aynı özelliği Whatsapp'a da getiren şirket yetkilileri, karantina günlerinde insanların yalnızlığını bir nebze de olsa giderebilme amacında. 

Whatsapp'ta 8 katılımcıyla birlikte görüntülü görüşme yapabilmek için Whatsapp kullanıcılarının son güncellemeyi yapmaları gerekiyor. Whatsapp güncellemesi yalnızca bununla da sınırlı değil. Uygulamanın son sürümü, görsel iyileştirmeleri de kapsıyor.