WhatsApp'a 'Tatil Modu' özelliği geliyor! İşte Tatil Modu ile ilgili bilinenler

Dünyanın en yaygın anlık mesajlaşma uygulamalarından olan Whatsapp 'Tatil Modu' özelliği geliyor. Peki Whatsapp Tatil Modu ne işe yarıyor? Gelin bu soruya cevap verelim... Whatsapp'ın bu son özelliğiyle birlikte arşive eklenmiş bir sohbete mesaj geldiğinde, bu sohbet yok sayılarak bildirim gönderilmemesini ve ana sayfada görmemenizi sağlıyor. 

Yayınlanma Tarihi: 04.11.2020 13:53
Değiştirme Tarihi: 04.11.2020 13:53
WhatsApp'a 'Tatil Modu' özelliği geliyor! İşte Tatil Modu ile ilgili bilinenler

Whatsapp'ın Android beta sürümüne güncelleme geldi. Son Whatsapp güncellemesi ile uygulama sürümü 2.20.206.2 oldu. Bu güncelleme ile birliket Whatsapp'a yeni bir özellik geliyor. Whatsapp'ın yeni özelliği daha önce de karşımıza çıkan 'Tatil Modu' oldu. Bu özellik, arşivlenmiş sohbetlerin yok sayılmasını sağlıyordu. Yani bir kullanıcı, bu özelliği kullanarak arşivlediği bir sohbetten bildirim almıyor, o mesajı hiç görmüyordu. Ancak bu özellik, bir süre beta sürümde göründükten sonra ortadan kalktı. Şimdiyse bu özellik, Tatil Modu olarak karşımıza çıktı.

Hali hazırda kullandığımız Whatsapp sürümünde, sohbetlerimizi arşivlemiş olsak da, gelen mesajları alıp bildirimlerini görebiliyorduk. Ayrıca, arşivlenmiş olan bu sohbet, ana sayfa klasöründe de karşımıza çıkıyor. Whatsapp Tatil Modu ile birlikte, böyle bir durum ile karşı karşıya kalınmayacak. 

Öte yandan Whatsapp Tatil Modu özelliğinin ne zaman hayata geçireleceği de henüz bilinmiyor.

Kaynak: Webtekno