Web 3.0 Türkiye Sayesinde Hayat Bulacak!

Web 3.0 teknolojisi alanında çok sayıda borsa ve blockchain altyapısına hizmet sağlayan Dapprex firması, tüm yatırım faaliyetlerini Türkiye’ye yönlendirme kararı aldı. 

Yayınlanma Tarihi: 05.06.2022 21:47
Değiştirme Tarihi: 05.06.2022 21:47
Web 3.0 Türkiye Sayesinde Hayat Bulacak!

40 milyon dolarlık bir yatırımı Türkiye’de değerlendirecek olan Dapprex CEO’su ve NBO Holding CFO’su Utku ALPAĞUT konuya ilişkin olarak “ülkemize yapacağımız yeni yatırımlarla ilgili olarak çok heyecanlıyız. Bu süreçte hem yürüttüğümüz birçok proje için, hem de yazılım alanında istekli gençlerimizi eğitip firma bünyemize ve ülkemize kazandırmak istiyoruz.” açıklamalarında bulundu.  NBO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Burak OLCAY, bu ilerlemenin şu anlık sadece bir başlangıç olduğunu, yurtdışında faaliyet gösteren diğer tüm kuruluşlarının da zamanla Türkiye’ye geçiş sağlayacağını ve NBO Holding bünyesinde bir araya geleceğini belirtti.

Web 3.0 Türkiye İçin Akademiler Kurulacak Mı?

İş hayatındaki eğitimin gelişime olan önemine değinen NBO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Burak OLCAY, çok yakında var olunan tüm sektörler için bir akademi kurulacağını dile getirdi. Bu akademiler sayesinde gerekli eğitim faaliyetlerini tamamlayarak gelişimde öncü bir birliktelik kurulabilecek ve bu birliktelikle beraber çok daha hızlı bir şekilde ilerleme kaydedilecektir.

Gençler İş İmkanı Bulacak Mı?

Dapprex’in sektörel kazanımlarıyla kendi alanında büyük bir yol gösterici olduğu aşikar. Bu sayede birçok gencimize hem iş imkanı sağlayacak, hem de ülke ekonomisine bir nevi destek olacak. Türkiye üzerine yatırımların yönlendirilmesi ve heyecanlı, hevesli, dinamik gençlerin birçok sektörde kendini geliştirmesine olanak sağlanması göz ardı edilmemeli, bizler için büyük bir gurur ve onur kaynağı olmalıdır. NBO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Burak OLCAY’ın yorumlarından yola çıkarak başlangıçların arkasından önderlik edecek olan diğer çalışmaları bekliyor olacağız.

İlgili Sayfalar: Teknoloji