Ünlü Youtuber saat başı kaç para kazandığı açıkladı! Şoke edici rakam...

Ünlü Youtuber saat başı kaç para kazandığı açıkladı! Şoke edici rakam...
Yayınlanma Tarihi: 06.04.2019 12:32 | Değiştirme Tarihi: 06.04.2019 12:33

Dünyanın en popüler Youtuber'ı olarak sayılan PewDiePie, 1 saatte kaç para kazandığını açıkladı. 91 milyon takipçisi bulunan ünlü Youtuber, açıkladığı rakamla herkesi şoke etti. 

Youtube'un hayatımızdaki yerinin her geçen gün daha da artmasıyla, Youtube üzerinden para kazanma olayı da popülerliğini korumaya devam ediyor. Bunların başında da Youtuber'lar ne kadar kazanıyor? Sorusu geliyor. Bu soruya cevap, dünyada 91 milyon takipçisi bulunan PewDiePie'dan geldi. 

Son videolarından birinde kendini Google’da aramaya karar veren PDP, otomatik tamamlamanın gösterdiği tavsiye edilen sorularda kazancıyla ilgili soruyu gördü. 

Webtekno'da yer alan habere göre, çıkan cevap ise içerik üreticisinin saatte 3,400 dolar kazandığını gösteriyordu. PewDiePie bu konuyla ilgili olarak tam rakamı bilmediğini ama aşağı yukarı o kadar kazandığını söyledi 

Paranın ilginç bir varlık olduğunu ve insanların parayı mutlaka iyi bir şey olarak gördüklerini söyleyen PDP, şans oyunlarında büyük ikramiyeyi kazananlardan örnek verdi. Hem bu kişilerin hayatlarının değiştiğini, hem de insanların onları nasıl gördüğünün değiştiğini söyleyen yayıncı, paranın kendisini değiştirmesini istemediğini söylüyor.

PewDiePie daha sonra da “internete göre değerinin ne kadar” olduğunu araştırdı. Google’ın çıkardığı 20 milyon doları düşük bulan PDP, “kesinlikle” bundan daha fazla paraya sahip olduğunu söyledi.