Asla yalnız kalmayacaksın

Acil durumlarda sesinizi duyurmak için ihtiyacınız olan tek şey uLouder...

Yayınlanma Tarihi: 15.10.2015 10:44
Değiştirme Tarihi: 15.10.2015 11:55
Asla yalnız kalmayacaksın

Acil durumlarda sesinizi duyurmak için ihtiyacınız olan tek şey uLouder... Bulunduğunuz yere 'en yakın kafe, restoran nerede, kaybolan cüzdanınızı bulan biri var mı, oyun oynayacak ya da kahve içecek bir arkadaş nasıl bulabilirim' şeklindeki sorulara cevap bulmanızın yanı sıra acil kan ihtiyacınızı en yakındaki kişilere ulaştırmak bile uLoder uygulaması ile mümkün. uLouder sayesinde telefon numarası ya da mail adresi girmeden uygulama aracılığıyla belirlediğiniz alandaki herkese mesajınızı ulaştırabilecek, geri dönüş alabileceksiniz.


uLouder ile neler yapabilirim?


uLouder, çevrenizdeki insanlara herhangi bir arkadaşlık isteği göndermeden ya da bir telefon numarası gerektirmeden  anında ulaşabilmenizi sağlayan tek iletişim platformudur.


Uygulamada, sizin tarafınızdan belirlenecek, konumunuzdan 100 ile 5000 metre aralığındaki yarıçaplı bir alana iletinizi bırakabiliyor ve acil durumlar için bu alan içerisindeki insanlara push bildirim gönderebiliyorsunuz. (kan ihtiyacı, kayıp çocuk/eşya, çalıntı araç, şarj aleti talebi, festivallerde istek parça, duyuru ve ilanlar vs.) uLouder’da takipçi sistemi yok ve timeline, postların alanına girip çıktıkça konumunuza bağlı olarak sürekli bir değişim içerisinde oluyor. “up” sistemiyle beğenilen gönderiler farklılaştırıp öne çıkarılıyor (alanı da genişleyebilecek) ve bu kazanılan “up”lar profilinize Rep puanı olarak yükleniyor.


uLouder'da kaç kişi var?


uLouder lansmanını yaklaşık 1 ay önce yaptı ve şu an halen kendiliğinden büyüyen 30 bin kullanıcısı var. İçerik sayısı 25 bin gönderinin üzerinde diyebiliriz.Pazarda kendimizi sadece bir sosyal medya değil, aynı zamanda ihtiyaç gideren gerekli bir araç olarak görüyor ve bu yüzden pazar içerisinde kendi denizimizi yarattığımızı düşünüyoruz. Hedefimizi “lokal (global-local) iletişim operatörü olmak" olarak tanımlayabiliriz, bunu önce kullanıcı sayısını arttırarak sağlayacağız sonrasında ise zaten uygulamamıza, kendi kendini pazarlayacağı konusunda güveniyoruz. Festivallere, konferanslara dahil olarak topluluklarda herkesin sesinin duyulmasını sağlıyoruz, bunlarla beraber üniversiteler ile yapacağımız görüşmeler sonrasında, önümüzdeki bir ay sonunda hedefimiz 100 bin kullanıcı sayısına ulaşmaktır.


Neden uLouder'ı kullanayım?


Farklarımız; push bildirim ile çevredekilere “anında” ulaşabilmeyi sağlaması, kişi yerine gönderisinin ön planda olması, kulüpler ile kullanıcıların yaratıcılığına uygun ortam sağlanması, sosyal medyanın yanı sıra bir rehber ya da megafon olarak da nitelendirilmesi, ihtiyaç gidermesi, kullanıcının ihtiyacına ve yaratıcılığına göre bölge bölge şekillenebilmesi vs.


Uygulamayı nasıl deneyebilirim?


Uygulamamızı herhangi bir facebook hesabıyla test edebilirsiniz, sadece Facebook girişi kullanmamızın sebebi sahte hesap sayısını en aza indirmek ve uygulama içerisinde sadece arkadaşlarınıza da duyuru yapabilmenizi kolaylaştırmaktır.


uLouder nasıl kazanç elde ediyor?


Uygulamamız genelde yazı ve az da olsa resim tabanlı olduğundan bize fazla sunucu maliyeti çıkarmıyor, bunu uLouder hiçbir zaman ölmez en kötü durumda ancak sürünür şeklinde nitelendiriyoruz. Girişim sermayemiz bir anonim şirketin sahip olduğu kadardır. Gelir modellerimizi; istediğiniz bölgedeki, belirlediğiniz yaş aralığı, cinsiyet özelliklerine sahip kullanıcılara onları ilgilendirebilecek nitelikte push bildirimler gönderebilmek, ayrıca bir bölgede en çok konuşulan kelimeler ya da bir kelimenin en çok konuşulduğu bölgeler üzerine data analizi yapmak, festivallerde bir koordinatör görevi almak ve tüm bunlar karşılığında bir ücret talep etmek olarak belirtebiliriz. Aldığımız bir destek ve yatırım var.


uLouder nasıl başladı?


Ben Demirhan Erim, iki sene kadar önce bir kafede kız arkadaşımın alışverişinin bitmesini beklerken beraber kahve içerek zaman geçirmek için çevredeki arkadaşlarıma önce telefon ile ulaşmaya çalıştım. Başka yerlerde olduklarını öğrenince bir an önce kapatmak istiyor, yeni arkadaşlarımı aramaya koyuluyordum. İşte o an keşke elimde bir megafon olsa, sadece arkadaşlarım filtresinden geçirsem ve şuradan herkese seslensem diye düşündüm. Bu megafon çok hoşuma gitmişti ve hayatımın her anında sanki yanımdaymış gibi sürekli aklıma geliyordu, mesela arkadaşım cüzdanını kaybettiği zaman şu hayalimdeki megafon olsaydı herkese duyururduk diyordum. Sonrasında acil kan ihtiyacı olan insanların sesi çevrelerinden ziyade her yere ulaşıyordu fakat en önemli, en verimli yerlere ulaşmıyordu, bu megafon burada da işe yarayabilirdi.

 

Aile işlerimizin bozulması ve hayatımın bir anda değişmesi, bu fikri harekete geçirmemdeki en büyük motivasyonum olarak tanımlayabilirim. Bir sene boyunca yazılım konusunda işinde başarılı, adil, dürüst (Deniz Askeri Lisesinden mezunum bu yüzden benim için önemli) bir ortak kurucu aradım ve bu bir senenin sonunda değerli ortağım Can Poyrazoğlu ile tanıştım. İki tek çocuk olarak birbirimizi kardeş bildik ve  aramızdaki saygıyı her zaman koruyarak bu yolda pes etmeden devam edeceğiz. Birbirimizi direkt olarak tamamladığımız bu ortaklık ile kitaplarda yazan profesyonel hareketleri yapmaktan ziyade, farklı olarak o kitaplara yazılmayı kendimize misyon edindik.

Etiketler: uLoder - sosyal medya