Ülkede büyük şok! PUBG Mobile oynayan çocuklar tutuklandı!

Ülkede büyük şok! PUBG Mobile oynayan çocuklar tutuklandı!
Yayınlanma Tarihi: 29.05.2019 10:51 | Değiştirme Tarihi: 29.05.2019 10:51

Hindistan’ın birçok şehrindeki insanlar, sadece PUBG Mobile oynadıkları için hükümet tarafından tutuklandı. Ortaya çıkan bilgilere göre hükümet, özellikle çocukların PUBG’ye olan bağımlılıklarından epey bir şikayetçi. İşte PUBG tutuklanma olayı hakkında detaylar.

PUBG tutuklanma sebebi oldu!

Dünya çapında çoğu kişi tarafından oynanan PUBG, Hindistan tarafından Ahmedabad şehrinde yasaklanmıştı. Getirilen bu yasağın ardından halka açık bir yerde PUBG oynayan 4 çocuk, oyun oynadıkları gerekçesiyle tutuklandı.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre PUBG, çocuklarda dikkat bozukluğuna sebep oluyor. Çocukların velileri ise yayınlanan bu raporun ardından bunu doğruladılar. Bunun yanı sıra çocukların şiddete ve agresife eğilimlerinin arttığını belirtti.

PUBG oyunu, oyun dünyasında bir ilki gerçekleştiren oyunlardan biri oldu. Battle Royale türünü başlatan ilk oyun, birçok ülkede zaten yasaklanmıştı. Anlaşılan bu ülkelerin yanı sıra diğer ülkeler de bu oyunu tamamen ortadan kaldırma hazırlıklarına başladı. Ancak şu anda oyun dünyasında birçok PUBG benzeri oyun mevcut. O oyunlara karşı nasıl önlem alınacağı hakkında kimsenin net bir bilgisi yok. (shiftdelete)