Uğradığı saldırıdan iPhone sayesinde kurtuldu

Uğradığı saldırıdan iPhone sayesinde kurtuldu
Yayınlanma Tarihi: 14.03.2019 16:20 | Değiştirme Tarihi: 14.03.2019 16:20

Avustralyalı bir kişi uğradığı 'ok' saldırısından iPhone'u sayesinde kurtuldu. Yaşanan olay, fantastik filmleri aratmayan cinsten...

Richmond Polis Bölgesi'ndeki polis memurları, Yeni Güney Galler'deki Nimbin kasabasından garip bir çağrı aldı. Oraya vardıklarında, ok ve yayla donanmış bir saldırgan tarafından saldırıya uğradığını söyleyen 43 yaşında bir adamla karşılaştılar.

Sabah saat 9.00 civarında kimliği açıklanmayan kurban, kendi mülkünün önüne park ettiği araçtan indiğinde artık günümüzde pek fazla rastlanmayan silahlarla donanmış bir saldırganla karşı karşıya kaldı.

Kimliği belirsiz kurbanımız, bu sırada saldırganın fotoğrafını çekmek için iPhone'unu çıkardı. İddiaya göre saldırgan tam bu sırada 'sıradışı' silahını kullanarak kurbana bir ok fırlattı. Yaydan fırlayan ok, kurbanın elinde tuttuğu cihaza saplanarak cihazın çenesine çarpmasına sebep oldu ama iddiaya göre ateşlenen ok cihazın gövdesine saplanıp kaldı.

Kurbanın hangi iPhone modeline sahip olduğu belli değil, ancak cihazın üçüncü parti bir dış ekran koruyucusuna sahip olduğu anlaşılıyor. Yaydan çıkan okun ivmesi sebebiyle ufak yaralanma yaşayan kurban, tıbbi müdahale görmeye gerek bile duymadı.

Polis olay yerine geldiğinde, ev sahibinin bir tanıdığı olduğu bilinen 39 yaşındaki erkek saldırganı tutukladı.

Saldırganın yerel bir karakola götürüldüğü ve kişiye bedensel zarar verme, kişiye zarar verme amaçlı saldırı yapma suçlarıyla hakkında dava açıldığı bildirildi. Yine de kefaletle serbest kalan saldırgan, 15 Nisan tarihinde mahkemede hesap verecek. (Webtekno)