Uğradığı saldırıdan iPhone sayesinde kurtuldu

Uğradığı saldırıdan iPhone sayesinde kurtuldu
Yayınlanma Tarihi: 14.03.2019 16:20 | Değiştirme Tarihi: 14.03.2019 16:20

Avustralyalı bir kişi uğradığı 'ok' saldırısından iPhone'u sayesinde kurtuldu. Yaşanan olay, fantastik filmleri aratmayan cinsten...

Richmond Polis Bölgesi'ndeki polis memurları, Yeni Güney Galler'deki Nimbin kasabasından garip bir çağrı aldı. Oraya vardıklarında, ok ve yayla donanmış bir saldırgan tarafından saldırıya uğradığını söyleyen 43 yaşında bir adamla karşılaştılar.

Sabah saat 9.00 civarında kimliği açıklanmayan kurban, kendi mülkünün önüne park ettiği araçtan indiğinde artık günümüzde pek fazla rastlanmayan silahlarla donanmış bir saldırganla karşı karşıya kaldı.

Kimliği belirsiz kurbanımız, bu sırada saldırganın fotoğrafını çekmek için iPhone'unu çıkardı. İddiaya göre saldırgan tam bu sırada 'sıradışı' silahını kullanarak kurbana bir ok fırlattı. Yaydan fırlayan ok, kurbanın elinde tuttuğu cihaza saplanarak cihazın çenesine çarpmasına sebep oldu ama iddiaya göre ateşlenen ok cihazın gövdesine saplanıp kaldı.

Kurbanın hangi iPhone modeline sahip olduğu belli değil, ancak cihazın üçüncü parti bir dış ekran koruyucusuna sahip olduğu anlaşılıyor. Yaydan çıkan okun ivmesi sebebiyle ufak yaralanma yaşayan kurban, tıbbi müdahale görmeye gerek bile duymadı.

Polis olay yerine geldiğinde, ev sahibinin bir tanıdığı olduğu bilinen 39 yaşındaki erkek saldırganı tutukladı.

Saldırganın yerel bir karakola götürüldüğü ve kişiye bedensel zarar verme, kişiye zarar verme amaçlı saldırı yapma suçlarıyla hakkında dava açıldığı bildirildi. Yine de kefaletle serbest kalan saldırgan, 15 Nisan tarihinde mahkemede hesap verecek. (Webtekno)

WhatsApp'ta dikkat çeken yenilik!

WhatsApp, geçtiğimiz yılın son aylarından beri test ettiği  grup konuşmalarındaki “özel olarak cevapla” özelliğini yaygınlaştırdı. Android sürümünün yanı sıra Web ve Masaüstü sürümlerinde de geçerli olan özellik, grup konuşmalarındaki kişilere özel olarak mesaj atmanızı sağlıyor.

20 Marvel filmini arka arkaya izleyen kişiye 1000 dolar verilecek

Bir web sitesi, 20 adet Marvel filmini peş peşe izleyecek olan bir kişiye 1000 dolar vereceğini açıkladı. Avengers: Endgame filminin vizyona çıkmasına sayılı günler kala bu adımın, yeni film için bir hazırlık olarak atıldığı belirtiliyor.

TikTok, Türkiye ofisi için eleman arıyor!

Bir dönem Musical.ly adıyla milyonlarca kullanıcıya hitap eden uygulama, Çin merkezli ByteDance tarafından satın alındıktan sonra TikTok adını almıştı. Bu yenilenmeyle birlikte 75 milyar dolar piyasa değerine ulaşan firma, TikTok için İstanbul’da bir iş ilanı yayınladı.

Facebook'tan şifrelerle ilgili önemli açıklama!

Dünyanın en büyük sosyal ağlarından Facebook, kullanıcı şifrelerinin düz metin olarak saklandığını açıkladı.