Uçan otomobiller başarıyla test edildi!

Uçan otomobiller başarıyla test edildi!
Yayınlanma Tarihi: 26.01.2019 20:11 | Değiştirme Tarihi: 26.01.2019 20:12

Yolcu uçağı üreticisi Boeing’in uçan otomobili başarı ile test edildi. İşte detaylar!

Uçan otomobiller artık bir hayal olmaktan çıkıyor. Bilimkurgu filmlerinden fırlamış gibi gözüken bu otomobiller, çok yakında hayatımıza gireceğe benziyor. Yolcu uçağı üreticisi Boeing uçan otomobil modelini başarı ile test etti.

Şirketin bu hamlesi ile uçan taksilerin hayatımıza girmesi adına bir adım daha atılmış oldu. Ancak uçan otomobiller ile ilgili yoğun mesai harcayan tek şirket Boeing değil. Yolcu uçağı üreticisi Airbus, "pop up" adını verdiği uçan otomobil konseptini geçtiğimiz dönemde görücüye çıkarmıştı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Araç hem karada hem de havada gidebiliyor. Pop up adlı araç, elektrikle çalışıyor ve sıfır emisyonu sayesinde çevreyle tamamen dost. İki yolcu koltuğu bulunan Pop up, yaklaşık 100 kilometre yol kat edebiliyor.

Trafiğin sıkıştığı noktalardaysa aracın dört pervanesi bulunan modülü devreye giriyor ve aracın o sıkışıklıktan kurtularak uçmasına olanak sağlıyor. Ayrıca interaktif modül sayesinde yolcular sadece tek bir tıklamayla gidecekleri yeri belirleyebiliyor. Bir yandan, sosyal medya hesaplarına bakarak müzik te dinleyebiliyor.