Twitter para kazanma özelliğini hayata geçirmeye hazırlanıyor: İşte ilk ekran görüntüsü

Twittter'ın para kazabileceğimiz yeni bir özelliği hayata geçirmeye hazırlandığı ortaya çıktı. Twitter'a gelen para kazanma özelliği ile kullanıcılar kendileri için 'Bahşiş kutusu' oluşturabilecekler ve farklı ödeme araçları üzerinden maddi kazanç elde edebilecekler. İşte ayrıntılar...

Yayınlanma Tarihi: 23.04.2021 16:17
Değiştirme Tarihi: 23.04.2021 16:17
Twitter para kazanma özelliğini hayata geçirmeye hazırlanıyor: İşte ilk ekran görüntüsü

Webtekno'nun haberine göre, milyonlarca kullanıcısı bulunan Twitter'ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Sosyal medya uygulamalarına gelecek yenilikleri uyguladığı bir yöntem ile ortaya çıkaran Jane Manchun Wong isimli kişi, Twitter'ın hayata geçireceği özelliğini de keşfetmiş oldu. 

Yapılan keşfe göre Twitter, yakın bir gelecekte kullanıcıların "bahşiş kutusu" oluşturmasına imkan tanıyacak. Bu sayede takipçileri, kullanıcıyı desteklemek için bahşiş verebilecek.

Twitter'ın yeni özelliği böyle görünecek

Haber ile ilgili metin girin!.

Wong'un keşfettiği özellik, Twitter'daki profil sayfalarına yeni bir buton geleceğini gözler önüne seriyor. Üzerinde para simgesi olacak bu butona tıklayan kullanıcılar, farklı ödeme araçları ya da platformlar aracılığıyla takip ettikleri Twitter kullanıcısı için bağışta bulunabilecekler. Şu an için tespit edilen bağış araçları arasında Bandcamp, Cash App, Patreon, PayPal ve Venmo yer alıyor. Şirket ayrıca, bir süredir Superfollow isimli bir ücretli abonelik sistemi ile Twitter'ın Clubhouse'a benzeyen özelliği Twitter Spaces'a da bahşiş kutusu özelliği getirmeye çalışıyor.

Twitter'ın yaklaşmakta olan özelliği ile ilgili hiçbir resmi açıklama yapılmadı.