Twitter'dan radikal hamle! Logo ve isim değişiyor...

Twitter'dan radikal hamle! Logo ve isim değişiyor...
Yayınlanma Tarihi: 15.03.2019 16:00 | Değiştirme Tarihi: 15.03.2019 16:32

2006 yılında Jack Dorsey tarafından kurulan ve dünyanın en çok ziyaret edilen sitelerinden olan Twitter, logosu ve ismini değiştiriyor.

Jack Dorsey ile birlikte Twitter'ın kurucularından Biz Stone, attığı tweet'te uygulamanın ana ekrandaki ismi “twttr” olarak değiştirilmiş halde olduğu ve efsaneleşmiş kuş logosunun yerine yalın mavi bir logonun bulunduğu görülüyor. 

Stone yaptığı açıklamada "Basitliği ve mavi gökyüzünü andıran (özgür) düşünme biçimini vurgulamak istedik." derken henüz kesinleşmiş bir şey olmadığını belirtti ve "Arkadaşlar, kuş Twitter’ı bırakmıyor. Bu sadece yeni fikirleri denemek için yaptığımız bir prototip. Farklı görünsün istedik ki (orijinali ile) ayırt edebilelim. Bitmemiş bir ürün gibi görünmesini özellikle istedik" şeklinde tweet'ledi. Öte yandan kullanıcıların canını sıkan bir diğer gelişme de retweet ve beğeni sayısı. Etkileşim rakamlarının gizlenmesinin büyük tartışmalara yol açacağı düşünülüyor. Twitter, sitede “daha sağlıklı bir diyalog ortamı” kurmak için 2019’da radikal değişiklikler yapacağını açıklamıştı.Haber ile ilgili metin girin!.