Türk Telekom tüm kullanıcıların veri yükleme (upload) hızını 2 katına çıkarıyor! İşte açıklama

Türk Telekom'dan yapılan açıklamalara göre 31 Ağustos tarihinden itibaren Türk Telekom kullanıcıları ve Türk Telekom altyapısını kullanan internet servis sağlayıcılardan hizmet alan tüm kullanıcıların internet veri yükleme (upload) hızı 2 katına çıkıyor. 

Yayınlanma Tarihi: 28.08.2020 12:23
Değiştirme Tarihi: 28.08.2020 12:24
Türk Telekom tüm kullanıcıların veri yükleme (upload) hızını 2 katına çıkarıyor! İşte açıklama

31 Ağustos'tan itibaren uzaktan eğitimin başlayacağı Türkiye'de, Türk Telekom aksaklık yaşanmaması adına çalışmalarını sürdürüyor. Şirket bu kapsamda eğitim ve öğretim yılının uzaktan eğitim ile başlayacak olmasını dolayısıyla upload hızını hiçbir ek ücret ödemeksizin iki katına çıkaracak. 

Yapılan açıklamalara göre Türk Telekom, 31 Ağustos'tan itibaren fiber ve VDSL aboneleri için upload hızını hiçbir ek ücret gerekmeksizin iki katına çıkaracak. Üstelik Türk Telekom altyapısını kullanan internet servis sağlayıcılarına üye internet kullanıcıları da bu kampanyadan faydalanabilecek. Bununla birlikte upload hızının ikiye katlanması için öğrenci olma şartı da aranmayacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Telekom CEO'su Ümit Önal, hazırlığın hem öğrencilerin hem de tüm kullancıların faydasına yönelik olduğunu belirtti. 

Upload hızı artırma işlemi için herhangi bir başvuru yapılmasına gerek olmadığını söyleyen Ümit Önal, '“Mart ayında başlayan uzaktan eğitim süreci boyunca veri trafiğini başarıyla yöneterek EBA'yı (Eğitim Bilişim Ağı) öğrencilerimizle kesintisiz şekilde buluşturduk. EBA TV kanallarını Tivibu üzerinden izleyen öğrencilerimiz, ‘durdur izle, tekrar izle, geri al izle' gibi özellikler sayesinde derslerini kolaylıkla takip edebildiler. Yeni eğitim döneminde de EBA ile oluşacak trafiği sorunsuz yönetecek ve kullanıcılarımızın ihtiyaç duyduğu ses, mobil ve internet hizmetlerini kesintisiz sürdüreceğiz” dedi.