Tinder'a yüz yüze sohbet özelliği geldi: İşte Tinder Face to Face

Dünyanın en popüler çöpçatanlık uygulaması Tinder, eşleşme sağladığınız kişiyle görüntülü görüşme yapabilmenize izin veren yeni bir özelliğini kullanıcılarının hizmetine sundu. Tinder Face to Face özelliği olarak belirtilen bu yeni özellikte, kullanıcıların güvenliğine de öncelik veriliyor ve eşleşilen kişinin kişisel bilgileri paylaşılmıyor.

Yayınlanma Tarihi: 27.10.2020 15:48
Değiştirme Tarihi: 27.10.2020 15:48
Tinder'a yüz yüze sohbet özelliği geldi: İşte Tinder Face to Face

Tinder ekibi tarafından yaratılan Face to Face özelliği kullanıcıların güvenliğine öncelik veriyor. Bu yılın başlarında test edilen yeni özellik, alışılmış video deneyimlerden daha farklı bazı temel özellikler içeriyor.

İstenildiği zaman etkinleştirilen Face to Face özelliğini, dilediğiniz zaman da devre dışı bırakabileceksiniz. Ancak öncesinde, Yüz Yüze görüşme yapacak kullanıcıların, Face to Face kurallarını kabul etmesi gerekiyor. 

Tinder, görüşmenin ardından birçok sosyal medya uygulamasında olduğu gibi size görüşmenin nasıl olduğuna dair değerlendirme sorusu yöneltecek. Bu da görüşme sona ermeden önce Tinder ekibine istediğiniz zaman rapor gönderebileceğiniz anlamına geliyor.

Tinder ürünlerinde güvenlikten sorumlu Rory Kozoll “Face to Face özelliğine erken erişen üyelerimizden aldığımız olumlu geri bildirimlerin ardından, bu özelliği küresel topluluğa sunmaktan dolayı heyecanlıyız. Fotoğraf doğrulama, güvenlik merkezi ve saldırgan mesajları algılama teknolojimiz, arkadaşlık boyunca üyelerin güvenliğine odaklanan özellikler, yeni özelliğe katkıda bulunuyor” dedi.

TINDER FACE TO FACE KURALLARI NEDİR?

Tinder’da Face to Face sohbet başlatmak için kabul etmeniz gereken yönergeler şöyle;

Çıplak ve cinsellik içeren içerik paylaşılamaz. Saldırganlık, nefret ve şiddet ya da yasa dışı aktiviteler yasaktır. Küçüklere yönelik içerik yasaktır.

Koronavirüs flört dünyasındaki kuralları da değiştirdi ve bu aşamada video sohbet gerçekleştirmek yararlı bir araç olabilir. Bununla birlikte yüz yüze buluşmalar yerine telefon görüşmesinden bile hoşlanmayan biriyseniz, bu özellik sizin için yeterli gelmeyebilir. Neyse ki görüntülü sohbet özelliği bir zorunluluk değildir, biriyle eşleştikten sonra Face to Face özelliği otomatik olarak etkinleşmez.