Tinder'a dikkat çeken yeni özellik

Tinder'a dikkat çeken yeni özellik
Yayınlanma Tarihi: 01.04.2019 09:38 | Değiştirme Tarihi: 01.04.2019 09:38

Dünya genelinde en çok kullanılan çöpçatanlık uygulaması Tinder'a dikkat çeken yeni bir özellik geldi. Buna göre Tinder, kullanıcıların boyunu teyit edecek. İşte detaylar...

Tinder yeni özelliği tanıtıldı. Artık, kullanıcılar boy uzunlukları konusunda diğer kullanıcıları yanıltamayacak. Bu özellik ile birlikte kullanıcıların boyları teyit edilebilecek. 

Tinder, kullanıcılarının boy uzunluğunu teyit edecek yeni özelliğini duyurdu. Yeni Tinder özelliği ile boyunuzu doğrulamanız halinde “boy doğrulama rozeti” kazanacaksınız ve bu rozet profilinizde gözükecek.

Şirket, uygulamayı kullanan kullanıcıların “gerçek boylarını” anlamak için herhangi bir binanın yanında fotoğraf koymalarını istiyor. Bu fotoğrafı telefon uygulamasına gönderdiğinizde söz konusu sistem, sizin ortalama boyunuzu teyit ediyor ve bunu profilinize ekliyor.

Dev arkadaşlık uygulaması yetkilileri, HVB (Height Verification Badge) adını verdiği bu sistemi yıllar önce geliştirdiklerini; fakat kullanıcılarına güvendikleri için kullanıma sunmadıklarını belirttiler. Fakat bazı kullanıcılar şirkete ulaşıp konu ile ilgili şikayetlerini ilettikleri için bu uygulamayı kullanıma aldıklarını belirtiyorlar. Bu uygulama ile kullanıcıların daha güvenle birbirlerine yaklaşabilecekleri belirtiliyor.

Firma, attığı tweet ile yeni Tinder özelliği için “çok yakında” duyurusunu yaptı. Söz konusu özelliğin ülkemizde kullanıma sunulup sunulmayacağı ise bilinmiyor.