Thodex Kurucusu Faruk Fatih Özer'den beklenen açıklama geldi

Yerli kripto para borsası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in 2 milyar dolar kripto varlıkla yurtdışına kaçtığı öne sürülüyordu. Thodex sosyal medya hesabından Faruk Fatih Özer imzalı yazılı açıklamada Özer'in, 'Birkaç gün içerisinde Türkiye'ye dönüş yapacağı' belirtildi. Özer yurt dışına kaçmadığını ve 2 milyar dolar iddiasını da kabul etmediğini ifade etti. Özer, tüm Türkiye'deki kripto para platformlarının bile 2 milyar dolar işlem hacmi olmadığını söyledi. 

Yayınlanma Tarihi: 22.04.2021 16:33
Değiştirme Tarihi: 22.04.2021 16:33
Thodex Kurucusu Faruk Fatih Özer'den beklenen açıklama geldi

İki gündür işlem yapılamayan Thodex ile ilgili sayısız iddia yer alıyordu. Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer'in yurt dışına kaçtığı ve beraberinde 2 milyar dolarlık kripto varlığı da bulundurduğu öne sürülüyordu. İddiaların hedefindeki Özer yazılı açıklama yaptı. 

"ANORMAL DALGAMANMA OLDUĞU İÇİN..."

Özer, "Yaklaşık 3 aydır sürdürülen ortaklık görüşmeleri sırasında mali ve dijital veriler birlikte incelendiğinde şirket hesaplarında anormal bir dalgalanma olduğu geçen hafta itibari ile tespit edilmiştir. Bunun sebep ve kaynaklarının ne olduğunun tespiti için Thodex Platformu geçici süre ile işleme kapatılmıştır" dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

"Şirket teknik ekibimiz bu araştırmayı yaparken şahsım olarak yurt dışı yatırımcı ile nihai görüşmeleri yapmak izin 19.04.2021 tarihinde yurt dışına çıkmış bulunmaktayım" diyen Özer, " Yaklaşık 391 bin kişiyi 2 milyar dolar zarara uğratarak ortadan kaybolduğum iddiaları asılsızdır" diye konuştu

Haber ile ilgili metin girin!.

"HİÇBİR KULLANICI MAĞDUR OLMAYACAK"

Özer'in açıklamasında, "ilk tespitlerimize göre 700 bine yakın kullanıcımızın sadece 30 bine yakın kısmında şüpheli durum söz konusu olup bu kişilerin de platformdaki banka giriş bedellerinin karşılığı şirket hesaplarında mevcuttur. Bu itibarla; öncelikle hiçbir kullanıcının mağdur olmayacağını kamuoyuna duyururum" ifadesi yer aldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

2 MİLYAR DOLAR İDDİASI

2 milyar dolar iddiasını da yalanlayan Faruk Fatih Özer, "Bırakınız Thodex'in işlem hacmini tüm Türkiye'deki kripto para platformlarının işlem hacmi bu seviyede değildir" dedi.

TÜRKİYE'YE DÖNECEĞİM

Özer'in açıklaması şu şekilde devam etti:

"Sayın kullanıcılardan önemle rica ettiğim husus, şirketimiz tarafından yapılmayan açıklamalara itibar edilmemesidir. Şahsım da birkaç gün içerisinde Türkiye'ye dönüş yaparak adli makamlar ile işbirliği içerisinde gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlayacağımı ve kullanıcıların mağduriyetinin önlenmesi için elimden gelen gayreti göstereceğimi beyan ederim"

İlgili Sayfalar: Teknoloji