Thodex kapandı mı? Yerli kripto para borsası Thodex'ten açıklama

Yerli kripto para borsası Thodex'e bir süredir giriş sorunu yaşanıyor. Sosyal medyada gündem olan olayla ilgili binlerce Thodex paylaşımı ve yorumu yapıldı. Thodex kullanıcıları, işlem yapmak için giriş yapmak istediklerinde uyarı ile karşı karşıya kalıyor ve herhangi bir şey yapamıyor. Pek çok kişi 'Thodex neden açılmıyor, Thodex'e ne oldu?' sorularının yanıtını arıyordu. Kripto para sitesiyle ilgili iddialardan biri de 'Thodex battı mı?' oldu. Tüm bu gelişmelerin üzerine Thodex'ten son dakika açıklaması geldi. Şirketten yapılan açıklama kullanıcıları pek de tatmin etmedi. Öte yandan Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer, Twitter hesabını kapattı. 

Yayınlanma Tarihi: 21.04.2021 13:42
Değiştirme Tarihi: 21.04.2021 13:50
Thodex kapandı mı? Yerli kripto para borsası Thodex'ten açıklama

Türk kripto para borsaları arasında yer alan Thodex bir süredir sosyal medyanın ilk sırasında yer alıyor. Çok sayıda Thodex kullanıcısı siteye giriş yapamıyor ve erişim sorunu yaşıyor.  Thodex'e giriş yapmak isteyen kişiler, '"THODEX, kullanıcılarına daha da iyi hizmet verebilmek adına şu an bakım çalışmasında ve kısa bir süre sonra geri dönecek." uyarısıyla karşı karşıya kalıyor. 

Tüm bu gelişmelerin üzerine sosyal medya kullanıcıları da 'Thodex battı mı? Thodex satıldı mı? Thodex'e ne oldu?' gibi soruların yanıtlarını merak etti. Olay, Ekşi Sözlük'te de gündem oldu. Son dakika gelişmesine göre, Thodex'ten ardı ardına ilginç açıklamalar geldi.

19 Nisan 2021 tarihli Thodex açıklamasında şunlar söylendi: 

Türkiye'nin en büyük ve ilk global lisanslı kripto para borsası THODEX olarak, yatırım güvenliği, kaliteli hizmet ve kullanıcı deneyimini her zaman ön planda tutan bir anlayışla çalışıyoruz. Kullanıcılarımıza dünya çapında kripto para deneyimi sunuyor, üstün müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla gerekli yatırım ve iletişimi her zaman önceliklendiriyoruz.

Bu kapsamda, Borsamızda Dogecoin yatırma ve çekme işlemleri bir süreliğine bakıma alınmıştır. Bakımın tamamlanmasının ardından kullanıcılarımız işlemlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilecektir. Bakım sürecindeyken transfer anında sorun yaşanması durumunda ise coin'ler kullanıcılarımızın hesaplarına geri yatırılmaktadır.

Haber ile ilgili metin girin!.

Bu açıklamanın ardından aynı gün bir yeni açıklama daha yapıldı ve bu açıklamada şu ifadeler kullanıldı.

Değerli Kullanıcılarımız,

Son zamanlarda borsamızda yaşanan çekim sorunları nedeniyle 20.04.2021 saat 20.00 itibarı ile planlı bakım çalışması yapılacak ve çalışma yaklaşık 6 saat sürecektir. 

Bakım çalışmamızın ardından, tüm sorunları gidermiş yeniden hizmetinizde olacağız. 

Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz. 

Haber ile ilgili metin girin!.

THODEX SON AÇIKLAMA | 21 NİSAN 2021

Aradan geçen yaklaşık 17 saatin ardından herhangi bir gelişme yaşanmayınca, sosyal medya kullanıcılarının da tepkileri çoğalmaya başladı ve Thodex'ten 'Önemli Bilgilendirme' başlıklı yeni bir açıklama yapıldı. 

Thodex'ten yapılan açıklamada, yeni bir ortaklık teklifi alındığı ve bu teklifin değerlendirilme sürecinin 4-5 gün süreceği ifade edildi. 

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: 

Haber ile ilgili metin girin!.

Değerli kullanıcılarımız,

2017 yılından beri sizlere kaliteli hizmet vermekte ve hizmet kalitemizin daha da artması adına gece gündüz çalışmaktayız. Kullanıcılarımızın memnuniyetini esas alarak, bu güne kadar ülkemizde bir çok yeniliğe imza attık ve Amerika Birleşik Devletlerinden aldığımız lisans ile global anlamda sektörde ilk lisanslı Türk Şirketi olduk.

Son 2 yıllık süreçte kripto varlıklara duyulan ilginin artması ve büyük aktörlerin sektöre dahil olması ile birlikte, borsaların büyümesi ve yeni adımlar atması da kaçınılmaz hale gelmiştir.

İsmini anlaşma süreci tamamlandığında duyuracağımız dünya çapında bilinirliği olan banka ve fon şirketleri, uzun süredir, şirketimize yatırım yapmak istemekte ve ortaklık teklifinde bulunmaktadır. Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına gelen ortaklık teklifini olumlu değerlendirme kararı alınmıştır. Bu sürecin tamamlanabilmesi için işlemlerin durdurulup devir sürecinin tamamlanması gerekmektedir. Süreç ise yaklaşık 4-5 iş günü sürecektir. Bu süre zarfında kullanıcılarımıza düzenli olarak bilgilendirme sağlanacaktır.

Bunun yanında internette yer alan olumsuz haberlerin gerçeği yansıtmadığı, şirketimizin faaliyetlerine daha güçlü olarak devam ettiği, konuyla ilgili olarak kullanıcılarımızın varlıkları konusunda endişeye kapılacak herhangi bir durum olmadığını bilgilerinize sunarız.

Daha güçlü ortaklarla sizlere güvenli altyapımızla hizmet vermeye devam etmek için çalışıyoruz.

Saygılarımızla