Steve Jobs yaşıyor mu? İşte dünyayı sallayan o fotoğraf

Steve Jobs yaşıyor mu? İşte dünyayı sallayan o fotoğraf
Yayınlanma Tarihi: 27.08.2019 15:20 | Değiştirme Tarihi: 27.08.2019 15:22

Apple'ın kurucularından Steve Jobs, pankreas kanseri nedeniyle 2011 yılında hayatını kaybetti. Fakat sosyal medyada viral haline gelen bir fotoğraf, Steve Jobs ölmedi mi? sorusunu akıllara getirdi. Çünkü yayılan fotoğraftaki kişi neredeyse birebir Steve Jobs'a benziyordu. İşte tüm detaylar...

Sosyal medya her geçen gün ilginç olaylara sahne olmakta yeni bir seviyeyi test ediyor. Bunlardan bir yenisi de hafta sonunda yaşandı ve yaşanmaya devam ediyor. İddia ise şu: "Apple'ın kurucusu Steve Jobs ölmedi!" 

Peki sosyal medyayı böyle konuşturan şey ne? 

Milyarlarca dolarlık Apple'ın kurucusu Steve Jobs, 2011 yılında aramızdan ayrılıp ebediyete yol almıştı. Steve Jobs'a benzerliğiyle dikkat çeken bir kişinin ortaya çıkan fotoğraflarıysa Apple hayranlarının kafasını karıştırdı.

Bu fotoğraf, ünlü site Reddit'te birçok kullanıcı tarafından paylaşıldı. Kullanıcılar Steve Jobs'un ölmediğini, Mısır'da saklandığını iddia etti. Fotoğrafa dikkatli şekilde bakıldığında kullanıcıların haksız olduğunu iddia etmek de bir hayli güç. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Bu durum tabii ki de sosyal medyayı birbirine karıştırdı. Komplo teorisyenleri hemen konuya dahil olarak Steve Jobs'ın ölmediğini iddia etti. 56 yaşında hayatını kaybeden CEO'nun Mısır'da olması ihtimaliyse birçok kişiyi merak içerisinde bıraktı.

Tabii ki sosyal medyaya düşen birçok iddia gibi bu da belirli bir süre sonra mizah konusu olmaya başladı. Her şeyden önce bir Reddit kullanıcısının Steve Jobs'a benzeyen kişinin kolunda Apple Watch olmamasından sonra "Ne yani, Steve Jobs Apple Watch takmıyor mu?" şeklinde yorum yapmasının ardından sosyal medyadaki mizahın ardı arkası kesilmedi. (Webtekno)