Spotify Premium kullananlara kötü haber: Zam geldi

Spotify Premium kullananlara kötü haber: Zam geldi
Yayınlanma Tarihi: 01.11.2019 14:49 | Değiştirme Tarihi: 01.11.2019 14:49

Müzik uygulaması denine akla ilk gelen uygulamalar arasında yer alan Spotify, üyelik ücretlerine zam yaptı. Yeni fiyatlar Ocak 2020'den itibaren geçerli olacak. 

Popüler müzik uygulaması Spotify, müzik uygulamaları pazarında zirvedeki yerini ve oradaki yalnızlığını sürdürüyor. İlk yıllarda şarkı teliflerine yapılan ödemeler nedeniyle büyük kâr edemeyen şirket, Ocak 2020 itibariyle bireysel, öğrenci ve aile paketlerinin fiyatlarında yükselişe gidecek. 

Yaşanacak fiyat artışını mevcut abonelerine e-posta yoluyla bildiren Spotify, resmi internet sitesinde henüz güncel fiyatları açıklamadı. Yaşanan zamla birlikte öğrenci üyelikleri 2 TL, bireysel üyelikler 4 TL, aile üyelikleri ise 6 TL yükselecek.

İşte yeni Spotify Premium fiyatları:

Öğrenci: 8,99 TL/ay (Eski fiyat 6,99 TL)Bireysel: 17,99 TL/ay (Eski fiyat 13,99 TL)Aile: 26,99 TL/ay (Eski fiyat 20,99 TL)Yıllık: 215,85 TL (Eski fiyat 167,85 TL)

Spotify’ın bu aylık ödemeye dayanan paketleri haricinde, yıllık olarak tek seferde ödeme yapılabilen bir paketi daha var. Eğer önümüzdeki yıl yükselen fiyatlarla aboneliğinizi sürdürmek istemiyorusanız, zamlar gelmeden 48 TL daha uyguna fiyatlı olacak yıllık abonelik paketini alabilirsiniz.

Spotify Premium'da yaşanan fiyat artışının olası nedeni:Geçtiğimiz günlerde yürürlüğe giren Dijital Hizmet Vergisi, ülkemizde dijital hizmet sunan hemen hemen her şirketin ödemeye başladığı bir vergi oldu. Bu vergi nedeniyle şirketlerin kasasından daha fazla para çıktığı için tüketiciye yansıyan hizmet bedelleri, abonelik ücretlerinde artışlar yaşanabilir. 

Spotify, muhtemelen uzun zamandır değişmeyen fiyatlarını vergi düzenlemesinden sonra değiştirme kararı aldı. Firmadan firmaya bu inisiyatif değişebilse de Netflix ve benzeri ücretli hizmet sunan platformların fiyatlarını yakın zamanda yükselmesi oldukça doğal görünüyor. 

Kaynak: WEBTEKNO