Son dönemin popüler uygulaması Clubhouse'da büyük tehlike!

Son zamanların en çok konuşulan sosyal medya uygulamalarından olan Clubhouse'un arkasında büyük bir tehlikenin olduğu ortaya çıktı.

Yayınlanma Tarihi: 04.02.2021 10:58
Değiştirme Tarihi: 04.02.2021 10:58
Son dönemin popüler uygulaması Clubhouse'da büyük tehlike!

Yalnızca davetiye ile girilebilen bir sosyal medya uygulaması olarak ünlenen Clubhouse, ünlü isimlerin de akınına uğramıştı. Ancak uygulamayla ilgili ciddi bir problem söz konusu.

Haber ile ilgili metin girin!.

ANDROİDLER İÇİN BÜYÜK TEHLİKE

2020 yılında kurulan Clubhouse, yalnızca iOS kullanıcıları tarafından davet sistemiyle kullanılıyor. Davet üzerine kullanıcılar uygulamayı telefonlarına indiriyor ve belli konularda oluşturulan odalara girerek sesli iletişim kuruyorlar.

Ancak uygulama henüz androidlerde kullanılmıyor. Buna karşın android marketlerde Clubhouse isimli sahte uygulamaların olduğu görülüyor. Hatta bazı uygulamalarda ismi, görseli ve özellikleri birleştirilmiş bir şekilde görülüyor. Bu şekilde kullanıcılar Clubhouse tuzağına düşürüyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

YORUMLAR ELE VERİYOR

Kullanıcılar Google PlayStore'da Clubhouse yazdığında karşılarına birden çok Clubhouse seçeneği çıkıyor. İçlerinden birinde gerçek Clubhouse görseli kullanıldığı da görünüyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

Binlerce kişinin telefonuna indirdiği bu uygulamalar yorumlar kısmından kendilerini ele veriyor. Yorumlarda birçok kişinin şikayetleriyle karşılaşıyorsunuz. Yorumlarda gerçek Clubhouse sanıp yanılan kullanıcılar diğer kullanıcıları uyardığı görülüyor.