Skype’ta 50 kişi video konferans yapabilecek!

Skype’ta 50 kişi video konferans yapabilecek!
Yayınlanma Tarihi: 15.03.2019 20:53 | Değiştirme Tarihi: 15.03.2019 21:04

Microsoft'un yaptığı son bildiriye göre Skype üzerinden 50 kişinin dahil olabileceği video konferans görüşmeleri test ediliyor.

Microsoft, bu hafta bir çağrıdaki maksimum katılımcı sayısını 25 ile 50 kişi arasında genişleten ve tüm platformlar için sesli bildirimleri isteğe bağlı hale getiren Skype güncellemesinin haberini verdi.

Güncelleme notunda "Bu güncellemeyle birlikte, büyük gruplarda bir arama başlattığınızda katılmayacak olanları rahatsız etmemek için tüm üyelere çağrı yapmak yerine bir bildirim gönderilecek. Güncellemenin sağladığı diğer bir özellik ise, görüşmelerdeki ses ve video düğmeleri bu büyük gruplarda da etkin olacak" açıklaması yapıldı.

50 kişiyle aynı anda video görüşmesi yapmanın karmaşıklığa yol açacağını veya çok fazla olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak video konferans yazılımı ve hizmetleri için Microsoft'a rakip olan Zoom, şimdiden ek ücret karşılığında 100 ile 500 kişi arasında konferans hizmeti verebiliyor.

WhatsApp'ta dikkat çeken yenilik!

WhatsApp, geçtiğimiz yılın son aylarından beri test ettiği  grup konuşmalarındaki “özel olarak cevapla” özelliğini yaygınlaştırdı. Android sürümünün yanı sıra Web ve Masaüstü sürümlerinde de geçerli olan özellik, grup konuşmalarındaki kişilere özel olarak mesaj atmanızı sağlıyor.

20 Marvel filmini arka arkaya izleyen kişiye 1000 dolar verilecek

Bir web sitesi, 20 adet Marvel filmini peş peşe izleyecek olan bir kişiye 1000 dolar vereceğini açıkladı. Avengers: Endgame filminin vizyona çıkmasına sayılı günler kala bu adımın, yeni film için bir hazırlık olarak atıldığı belirtiliyor.

TikTok, Türkiye ofisi için eleman arıyor!

Bir dönem Musical.ly adıyla milyonlarca kullanıcıya hitap eden uygulama, Çin merkezli ByteDance tarafından satın alındıktan sonra TikTok adını almıştı. Bu yenilenmeyle birlikte 75 milyar dolar piyasa değerine ulaşan firma, TikTok için İstanbul’da bir iş ilanı yayınladı.

Facebook'tan şifrelerle ilgili önemli açıklama!

Dünyanın en büyük sosyal ağlarından Facebook, kullanıcı şifrelerinin düz metin olarak saklandığını açıkladı.