Samsung yeni ürününü tanıttı!

Yayınlanma Tarihi: 06.04.2016 11:39 | Değiştirme Tarihi: 06.04.2016 13:51

Samsung'dan mucizevi yeni ürün...

Gelecekte hepimiz filmlerdeki gizli ajanlar gibi akıllı lensler takabiliriz. Patentini Samsung Güney Kore’de aldı. Görüntüleri takan kişinin gözüne yansıtan, fotoğraf çeken ve göz kırpmayla kontrol edilen lenslerin içindeki antenler sayesinde bilgiler akıllı telefon gibi bir alete iletiliyor.   

 

Samsung, Google gözlük çıktığından beri daha iyi yollarla “artırılmış gerçeklik” dedikleri bu deneyimi hayata geçirmeye çalışıyordu. Akıllı kontakt lensler “artırılmış gerçeklik” deneyimini hem kullanıcının tam gözünde gerçekleştiriyor hem de dışardan gözükmeyen bir şekilde olmasını sağlıyor. 

 

Göz kırpma ile kontrol edilebilmesi bugüne kadar yapılanların çok dışında değil. Google gözlük içeriğinde bir program kullanıcının göz kırpmasıyla fotoğraf çekebiliyordu. 

 

Akıllı kontakt lensleri gerçekleştirmek isteyen sadece Samsung değil. Google’ın da patentli iki akıllı kontakt lens modeli var. Bunlar içindeki elektronik mekanizma ve duyuları sayesinde takan kişinin göz yaşından kan şekerinin öldürücü seviyelere düşüp düşmediğini anlıyor. İşin ilginç tarafı Samsung’un akıllı kontakt lens patentine başvurduğu yıl 2014’te Google’ın ABD’de aynı patenti almış olması.
Samsung’un patenti almış olması satışa çıkarılabilecek bir ürünleri olacağının garantisini vermiyor. Şirketlerin patentini aldığı buluşların çoğu proje veya satış aşamasına geçemeden unutuluyor. 

 

Haber ile ilgili metin girin!.