Samsung'dan yeni Galaxy Note 7...

Samsung'dan yeni Galaxy Note 7...
Yayınlanma Tarihi: 23.09.2016 14:21 | Değiştirme Tarihi: 23.09.2016 14:21

Samsung, batarya sorunu ile gündemden düşmeyen Galaxy Note 7 modeli için hazırladığı koyu siyah modeli piyasaya sürüyor.

Apple'ın yeni iPhone modelinin renginden "ilham alan" Samsung,  patlamalarıyla ve davalarıyla gündemden bir an olsun düşmeyen Galaxy Note 7'nin Black Onyx, yani koyu siyah modelini satışa sunmak için çalışmalara başladığını duyurdu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Açıklanana göre şimdilik sadece Samsung'un kurulduğu ülkede, yani Güney Kore'de satışa sunulacak olan Galaxy Note 7 Black Onyx modeli, ilerleyen günlerde başka bölgelerde ve ülkelerde de satışa sunulabilir. Ünlü haber sitesi Phone Arena tarafından düzenlenen ankette Galaxy Note 7'nin Black Onyx modeli %43 oy alarak en çok beğenilen model olmayı başardı. Eğer Samsung da bu sonucu doğrulayan bir piyasa araştırması yaparsa, yeni Galaxy Note 7 modelinin birçok farklı ülkede satışa sunulduğunu görebiliriz.

Yeni telefon almak için sahte ihbarlar...

Öte yandan Samsung batarya sorunu ile ilgili yaptığı açıklamada Galaxy Note 7'nin yanma olaylarının bazılarının sahte olduğunu açıkladı.

Samsung'un patlayan cihazı olarak tanınan Galaxy Note 7, Güney Koreli teknoloji devi şirketin adının onlarca yangın olayına karışmasına neden oldu. Bataryasındaki sorundan ötürü patlayarak kullanıcılarına, bulundukları ortama ve hatta otomobillere zarar veren Galaxy Note 7'lerin bu sorunu, Samsung'un söylediğine göre bazı kullanıcılar tarafından çıkar amaçlı kullanılmaya çalışıyor.

Samsung, bazı Galaxy Note 7 sahiplerinin telefonlarında herhangi bir sorun olmadığı halde sorun olduğunu iddia ederek yeni telefonlar almaya çalıştıklarını açıkladı. Şirket, onlarca yanma olayının yanı sıra tam 26 "yanlış ihbarla" da karşı karşıya olduklarını bildirdi. Şirketin basın sözcülerinin paylaştıklarına göre dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar internette buldukları yanmış Galaxy Note 7 görselini Samsung'a gönderiyor ve yeni bir Galaxy Note 7'nin gönderilmesi talebinde bulunuyor. Bazı kullanıcılar ise cihazlarının otomobildeyken alev aldığını ve dışarıya atmak zorunda kaldıklarını, yani herhangi bir kanıtlarının olmadığını söylüyorlar.

Samsung bu gibi konularda detaylı bir şekilde araştırma yaptıklarını, Galaxy Note 7'yi değiştirebilmek adına cihazın bataryadan kaynaklı bir sorun ile yandığını tespit edebilmeleri gerektiğini vurguladı.