Şahin Duman ve Mustafa Tekin'in 23 yıllık arkadaşlıkları ticarete dönüştü: Londra’da şirket Açtılar

Son zamanların en çok konuşulan isimleri arasında yer alan ve kurdukları şirketle Londra'da çalışmalarına devam eden Predicomm kurucusu Şahin Duman ve Mustafa Tekin hakkında pek çok araştırma yapılıyor. İşte 23 yıllık sıkı dost Şahin Duman ve Mustafa Tekin hakkında tüm bilinmeyenler ve Istanbul’dan Londra'ya uzanan yolculuğun tüm detayları.

Yayınlanma Tarihi: 20.05.2022 20:12
Değiştirme Tarihi: 20.05.2022 20:12
Şahin Duman ve Mustafa Tekin'in 23 yıllık arkadaşlıkları ticarete dönüştü: Londra’da şirket Açtılar

Çocukluklarından bu yana birlikte olan ortaklar farklı alanlarda kendilerini yetiştiriyorlar. Birisi yazılım alanında kendini geliştirirken diğeri girişimcilik ruhu ile büyük bir başarı elde ediyor. 23 yıllık arkadaşlık ve aynı binada oturan aileleriyle sıkı fıkı bir hayattan birlikte iş yapma fikrine doğru ilerliyorlar. 

Mustafa Tekin 29 yaşında ve yazılım ile IT alanında kendini geliştirmiş bir isim. Mustafa Tekin, Şahin Duman’ın girişimcilik kabiliyetinin yüksek olduğunu söyleyerek Londra'ya gitmeleri gerektiği konusunda teklifte bulunuyor. Bu teklifi kabul eden Şahin de kolları sıvıyor. Yüksek girişimcilik rolü ile Predicomm Pos Yazılımı İngiltere'de bir marka haline getiren ikili 250 müşteriye ulaşmış durumda. İki yıllık bir şirket olmasına rağmen hizmet sektöründe yer almak için gerekli alt yapı hedeflerine ulaşacaklarının sinyalini veriyorlar.
Yazılım ekibinin büyük bir bölümünün Türkiye'de gerçekleştirildiği belirtilen şirketin hızlı bir yükselişi var. Ellerinden gelen her şeyi yapan ve hizmet sektöründe pek çok alanda var olmak için de çalışmalarını sürdürüyorlar.

İlgili Sayfalar: Teknoloji