Riot Games'in merakla beklenen oyunu Valorant ücretsiz olarak yayınlandı | Valorant indir

Heyecanla beklenen PC oyunu Valorant, oynamak isteyen herkes için artık bedava. Riot Games, ilk olarak beta sürümüyle oyuncuları alıştırdığı ve gözlerde aşinalık yarattığı oyunu, tüm oyuncularla ücretsiz olarak buluşturuyor. Peki Valorant nasıl indirilir? Valorant için gerekli sistem özellikleri nelerdir? Valorant nedir? İşte merakla edilen soruların cevabı.

Yayınlanma Tarihi: 02.06.2020 16:26
Değiştirme Tarihi: 02.06.2020 16:27
Riot Games'in merakla beklenen oyunu Valorant ücretsiz olarak yayınlandı | Valorant indir

Riot Games, 2020 yılı başında kapalı beta süreciyle test ettiği ve bu beta sürümü sayılı kişilere imkan tanıyarak oynattığı, yeni RPS oyunu Valorant'ı ücretsiz olarak yayınlandı. 5'e 5 oynanabilen oyunda birbiren farklı karakterler (herolar) mevcut. 

VALORANT NASIL İNDİRİLİR?

Bugün oyuncularla buluşan Valorant hakkında ilk ve en çok merak edilen soru, Valorant nasıl indirilir? oldu. Google Trendlerinde ilk sırada yer alan oyunla ilgili binlerce kişi arama yapıyor. Peki Valorant nasıl indirilir? İşte cevabı...

Valorant indir işlemi yapabilmek için öncelkle www.playvalorant.com adresine giriş yapmak gerekiyor. Oyuncular, sonrasında sitede yer alan Valorant hesabı oluştur seçeneğine tıklayarak oyunu bilgisayarlarına indiriyor. İndirme işleminden sonra Valorant oynayabilirler.

VALORANT NASIL BİR OYUN? VALORANT'TA NELER VAR?

Silahlı oyunlardan birçok noktada ayrıcan Valorant, nişancılık konusunda deneyimli oyuncuların bir adım öne geçebileceği tarzda. Oyunda farklı farklı birçok karakter var ve bu karakterler 'ajan' olarak adlandırılıyor. Bu ajanların ise kendilerine has farklı güçleri var. Haritalarda da farklılığa giden oyun, üst düzey bir rekabet ortamı sunuyor. 5'e 5 oynanan oyunda iki takım mevcut, bu takımlardan biri saldıranlar diğer taraf ise savunanlar. Toplam 24 tur mücadele verilen oyunda, en yüksek sayıyı alan takım kazanan taraf oluyor. 

VALORANT SİSTEM GEREKSİNİMLERİ - VALORANT İÇİN GEREKEN BİLGİSAYAR ÖZELLİKLERİ

Her yeni oyuna en çok merak edilenlerden biri de, oyunun oynayabilmek için gerekli sistem özellikleri. Riot Games, ücretsiz olarak sunduğu Valorant'ta herkesi kendisine çekebilmek adına, sistem gereksinimlerini tutabileceği en minimum seviyede tutuyor. Dünya genelinde eşit bir rekabet ortamı sunmak isteyen Riot Games, Valorant'ın çok sayıda PC'de yer alıp oynanabilmesi için optimize çalışmasını üst sevideye tutmuş gibi. Peki Valorant sistem gereksinimleri neler? 


Minimum:

Ekran kartı: NVIDIA GeForce GT 730 / AMD Radeon R5 240 / Intel HD Graphics 3000

RAM: 4 GB

Depolama alanı: 8 GB

İşlemci: Intel Core i3-4150 / AMD A8-7650K

DirectX: Sürüm 11

İşletim sistemi: Windows 7,8, 10 64-bit
 

Önerilen:

Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti / AMD Radeon R9 380

RAM: 4 GB

Depolama alanı: 8 GB

İşlemci: Intel Core i5-4460 / AMD Ryzen 3 1200

DirectX: Sürüm 11

İşletim sistemi: Windows 7,8, 10 64-bit

Valorant karakterleri:

Brimstone

Jett

Phoenix

Sage

Omen

Breach

Raze

Cypher

Sova

Viper

Reyna