PUBG Mobile finaline Türkler damga vurdu

PUBG Mobile finaline Türkler damga vurdu
Yayınlanma Tarihi: 29.05.2019 10:31 | Değiştirme Tarihi: 29.05.2019 10:31

Tencent imzalı PUBG Mobile tüm dünyada milyarlarca kişi tarafından oynanıyor. Ayrıca tüm dünyada düzenlenen turnuvalara da binlerce kişi katılım sağlıyor. PUBG Mobile’ın e-spor etkinliği PUBG Mobile Club Open’ın yarı finalleri sonuçlandı. PUBG Mobile turnuvası finaline iki Türk takımı çıktı.

İki Türk takımı PUBG Mobile turnuvası finaline çıktı

Bölgesel yarı finallere yarı profesyonel ve profesyonel birçok takım katıldı. Altı gün boyunca süren yarı finaller sonunda tamamlandı. Avrupa bölgesinden katılan ve Türkiye’yi temsil eden üç takımdan iki finale adını yazdırmayı başardı. İki takımdan biri olan Rest, sıralamada 8’inci oldu. Epic Gang ise 10’uncu sırada yer aldı.

PUBG Mobile turnuvası için toplamda 2,5 milyon dolarlık ödül havuzu bulunuyor. Bu açıdan oyunun en büyük turnuvası bu diyebiliriz.

Turnuva ilkbahar ve sonbahar olmak üzere iki devrede yapılıyor. Bu her iki devrenin de ayrı ödül havuzu bulunuyor. PUBG Mobile Club Open 2019, İlkbahar Devresinin Avrupa finali 1-2 Haziran tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek ve Türkiye saatiyle 23:00’da izlenecek. İki günlük bölgesel final maçlarında günde 5 maç yapılacak.

PUBG Mobile turnuvası için final temmuz ayında gerçekleştirilecek.

Geçen yılki turnuvanın finali Dubai’de gerçekleştirilmişti. Serisi 60 milyondan fazla internet izlenmesine ulaşmıştı. Endonezya merkezli RRQ Athena takımı turnuvanın Global Şampiyonu olarak 200 bin dolar ödül almıştı.